První kolo extraligy je na programu již ve čtvrtek, Přerovanky však utkání v Králově Poli odehrají až 10. října. Po návratu z přípravného turnaje ve Francii je pro ně sobotní (a navíc domácí) start do sezony příjemnou záležitostí.

Méně příjemné už to však nejspíš bude na palubovce. Šelmy opět posílily, kádr hodně obměnily a mohly by trápit i ty nejsilnější celky.

„Budou velké, budou silné. Jdeme do prvního zápasu s tím, že chceme bojovat o každý balon. Chceme se prezentovat pestrou hrou a zaskočit Šelmy v domácím prostředí,“ říká před premiérou trenér Přerova Radim Vlček.

Jeho tým má za sebou přípravný turnaj ve francouzském Quimper. Na úvod padl s domácím celkem 0:3, pak ale trápil účastníka nejvyšší francouzské soutěže z Paříže, kterému nakonec vzal set.

„S Paříží jsme hráli pěkné utkání. Rozhodl asi moment za stavu 1:1 na sety, kdy jsme měli za stavu 25:24 setbol, který jsme nevyužili. Sice jme prohráli, ale začali nám fandit i francouští fanoušci, což bylo pěkné,“ ohlédl se Radim Vlček.

Vzestupnou výkonnost potvrdily Zubřice na závěr. Slovenského mistra z Bratislavy porazily 3:1.

„Turnaj splnil účel. Byla to dobrá prověrka, taky jsme tam něco odtrénovali a podívali jsme se společně na pěkná místa,“ pochvaloval si přerovský kouč.

Závěrem ještě jednou – Přerovanky v sobotu nakonec první extraligový duel odehrají v domácí hale. Duel s brněnskými Šelmami startuje v 17 hodin.