„Nezahráli jsme zase volejbal, který umíme. Bylo to nervózní se spoustou chyb. Vrcholový sport se bez hlavy hrát nedá,“ kroutil hlavou trenér hostů Radim Vlček.

Nejlepší výkon předvedly Zubřice ve druhé sadě, kterou získaly poměrem 25:22. V koncovkách dalších setů ale selhaly a s jedním bodem zatím uzavírají extraligovou tabulku.

„V důležitých momentech sami pomáháme soupeři, když už jej třeba dostaneme pod tlak. Žádná hráčka to momentálně nedokáže vzít na sebe, aby těžké balony bouchla a uhrávala. Naopak soupeř měl Šunderlíkovou, která tu odvahu měla. My jsme na ni byli připraveni, ale ani na bloku jsme nedělali body,“ mrzelo Vlčka.

První výhru chtějí Přerovanky stoprocentně urvat v sobotu, kdy v městské sportovní hale hostí od 19 hodin Šternberk. Ten třikrát dotáhl duel do pětisetové bitvy, zatím ale také na vítězství čeká.

„Budeme zase pod tlakem. Musíme trénovat a hlavně hráčky musí věřit, že volejbal hrát umí,“ uzavřel přerovský kouč.

VK Královo Pole – Volejbal Přerov 3:1 (18, -22, 23, 21)

Nejvíce bodů: Šunderlíková 22, Carpentierová 19, Bukovská 12 – Ruseková 18, Kukučová 14, Kotlabová 8. Rozhodčí: Možnár, Trumpeš. Čas: 105 minut. Diváci: 300.

Přerov: Ruseková, Oestereichová, Kotlabová, Kukučová, Davisová, Zatloukalová, libero Vaňková. Střídaly: Tinklová, Semerádová, Kuželová, Šádková. Trenér: Radim Vlček.