„Pro nás to byl zápas pravdy, jestli se můžeme ucházet o play-off. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ oddechl si přerovský trenér Radim Vlček.

Domácímu týmu příliš nepomohla „výměna“ hráček s Olomoucí. Nahrávačka Šmídová s blokařkou Kneiflovou zamířily po úspěšném pohárovém postupu do hanácké metropole. Šternberk za to získal mladičké hráčky Abendroth a Kamidinovou.

„Pro nás bylo dnešní utkání velmi specifické, protože jsme nastoupili s novou šestnáctiletou nahrávačkou, která k nám přestoupila ve čtvrtek, a také hrála i nová blokařka Kaminidová,“ přiznal kouč domácích Jan Drešl. Obě hráčky ale pochválil za snahu.

Přerov by ze Šternberku nejspíš odjel s výhrou bez ztráty setu, nebýt zbytečného výpadku ve třetím setu, který hosté odevzdali a uhráli jen osm bodů.

„Třetí set patřil k našim kolapsům, kdy se rozjetý zápas takto zvrhne,“ kroutila hlavou kapitánka Zubřic a bývalá hráčka Šternberka Sandra Kotlabová. Ta neměla slitování a blýskla se 24 body.

Volejbalistky Přerova v pohárovém utkání s Ostravou.
Zubřice v poháru propadly. Za trest šly po zápase trénovat

„Po dvou setech už jsme si mysleli, že je vše hotovo, a to se nám nemuselo vyplatit. Zasekli jsme se u servisu, vznikla tam naše známá panika a ze zápasu se stalo na chvíli drama,“ komentoval trenér Vlček.

Ve čtvrtém dějství už se ale jeho svěřenky probraly a zaslouženě dokráčely k výhře 25:17. „Začaly jsme hrát to, co jsme si řekly, lépe jsme bránily,“ hodnotila Sandra Kotlabová.

„Nebylo to pro nás v nové sestavě jednoduché, neplnily jsme pokyny trenéra a vůbec se nám dnes nedařilo, dělaly jsme hodně chyb, na což jsme samy doplatily,“ mrzelo domácí kapitánku Lucii Herdovou.

„Trápila nás nízká úspěšnost v útoku, nedařilo se nám vybírat míče. Bez toho se těžko vyhrává,“ uzavřel Jan Drešl.

Šternberku se tak účast v play-off vzdálila, v neděli 7. února se ale může těšit na historickou účast v semifinále Českého poháru.

Přerov může díky výhře za tři body pomýšlet nejen na play-off, ale také na sedmé místo. V případě skalpu nepřesvědčivě hrajícího Prostějova by se mu to mohlo podařit. Nyní však Zubřice budou mít takřka dvoutýdenní zápasovou pauzu.

TJ Sokol Šternberk – Volejbal Přerov 1:3 (-20, -17, 8, -17)

Nejvíce bodů: Wanczyková 15, Herdová 13, N. Látalová 12 – Kotlabová 24, Polášková 11, Diatková 10. Rozhodčí: Slezák, Trumpeš. Čas: 94. Bez diváků.

Šternberk: Abendroth, Herdová, Kořínková, Wanczyková, N. Látalová, Kamidinová, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Dosoudilová. Trenér: Jan Drešl.

Přerov: Diatková, Boudová, Kotlabová, Pospíšilová, Benediktová, Zatloukalová, libera Kulová, Šádková. Střídaly: Semerádová, Pavlová, Köhlerová, Plešingrová, Dlouhá. Trenér: Radim Vlček.