„Svědomí mám čisté. Vím, že trénujeme a pracujeme. Takových lidí je asi spousta, co si myslí, že by to dělali líp. Nehodlám odcházet od rozdělané práce. My ten tým musíme budovat. A možná to bude trvat ještě dva roky,“ reaguje Radim Vlček.

„Zatím věřím, že důvěru v klubu mám. A jestli si někdo myslí, že mě netrápí, že teď prohráváme, tak samozřejmě, že trápí. Ale utéct nehodlám. Jestli si někdo myslí, že místo Vlčka přijde někdo jiný a hned to bude lepší, tak říkám, že nebude. Někteří lidé takto kopou kolem sebe, ale když se něco podařilo, to nikdo nic nenapsal, nepogratuloval,“ vzkázal kouč.

Pravdou je, že fanoušci ani trenéři zatím spokojeni být nemohou. Přerovanky zatím neuhrály ani set, od zámořských posil se také čekalo více.

„Někdy máte na posily z ciziny štěstí větší, jindy menší. Nemáme možnost je jezdit sledovat, k dispozici máme jen video. Tak to je. Mladé hráčky si to musí obehrát. Ať se lidé podívají, kam odešly některé hráčky z Přerova za poslední čtyři roky. Všechny do lepších klubů, kde se neztratily. Špatně to neděláme,“ poukázal Radim Vlček.

Co je tedy potřeba (nejen) pro čtvrteční duel s Ostravou zlepšit? „Skoro všechno. Zatím nás trápí hlavně přihrávka a udržení kvality servisu. Pracujeme na tom každý den, chodíme dělat přihrávku individuálně, věnujeme tomu čas, ale vždy to ukáže až zápas, jak jsou holky psychicky odolné,“ uzavřel trenér.

Zubřice se každopádně budou muset vypořádat také s bývalou kapitánkou Sandrou Kotlabovou, která už působí na straně Ostravy. Půjde tedy o pikantní souboj, který v Městské sportovní hale startuje v 18 hodin.