Zatímco ve čtvrtek vyhrál Prostějov v Králově Poli až v tie-breaku a ztratil tak první bod sezony, doma proti tápajícím Zubřicím nezaváhal ani v jediné sadě.

Domácí volejbalistky do utkání vstoupily s chutí a v první sadě si postupně vybojovaly až jedenáctibodový náskok (19:8). Potom však následovala řada chyb a nedůrazu a z jasného setu se stalo drama. Prostějovankám se však podařilo vedení uhájit a set vyhrály 25:22.

V dalších dvou sadách už se předchozí drama neopakovalo. V druhém setu zvítězily domácí 25:17 a ve třetím setu 25:13, přičemž soupeřky nepustily ani jednou do vedení. Pohodlně tak zvítězily 3:0 a pojistily si tak průběžné první místo v tabulce.

„Důležité bylo, že jsme Přerov dostali pod tlak na přihrávce naším dobrým servisem a díky tomu pak měli jednodušší obranu. I v útoku jsme zahráli mnohem lépe než minule v Brně, tohle byly hlavní důvody našeho dnešního hladkého vítězství,“ hodnotil na klubovém webu trenér Prostějova Lubomír Petráš.

Přerov si naopak na startu sezony připsal další zklamání.

„Jsem hrozně naštvaný, z naší strany to byla hrůza. A jestli takhle chceme ničit tréninkovou práci z přípravy, nemá to smysl,“ nechal se slyšet trenér Radim Vlček.

VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:0 (22, 17, 13)

Rozhodčí: Velinov a Poláček. Čas: 75 minut. Diváků: 350.

Prostějova: Nová 13, Kozmík 5, Kopáčová 18, Fričová 9, Stümpelová 11, M. Zatloukalová, libero Slavíková – Weidenthalerová 1, Dvořáčková, Baláková 2. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Sťahuliak.

Přerov: Davis 3, L. Zatloukalová, Rusek 7, Oestreich 2, Kotlabová 17, Kukučová 1, libero Vaňková – Tinklová 2, Šádková 2, Kuželová 1, Řihošková, Burešová. Trenéři: Radim Vlček a Michal Derych.

MIROSLAV MAZAL, RADEK HLOCH