„Včera jsme hráli slušné tři sety, dnes to nebyl výkon na extraligu,“ stručně mač zhodnotil na svazovém webu přerovský trenér Radim Vlček.

Pikantní měření sil, během kterého na straně Liberce hrály významnou roli expřerovské hráčky Eva Svobodová, Kateřina a Lenka Kohoutovy, ale i bývalý kouč Zubřic Libor Gálík, vyzněla jasně pro Duklu.

„Jsem rád za vítězství v té sérii. Byla těžká, čtyřikrát za sebou s Přerovem. Prostě to bylo hlavně o hlavách, nepodcenit ani jeden zápas. To se nám povedlo. Spokojenost,“ dodal dlouholetý kouč Přerova Gálík.

Zubřice tak zůstávají v tabulce poslední a aby se vyhnuly baráži, budou v následujících osmi kolech, kdy se utkají se zbývajícími extraligovými celky, dohánět už čtyřbodovou ztrátu na devátý Frýdek-Místek.

VK Dukla Liberec – Volejbal Přerov 3:0 (10, 20, 13)

Nejvíce bodů: Svobodová 16, K. Kohoutová 9, Šulcová 8 – Tinklová 5, Kukučová 5, Oestereichová 5. Rozhodčí: Buchar, Dmejchal. Čas: 64 minut. Diváci: 143.

Liberec: Rutarová, Šulcová, Candrakova, Wopereisová, Svobodová, K. Kohoutová, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Bartošová. Trenér: Libor Gálík.

Přerov: Ruseková, Oestereichová, Tinklová, Kukučová, Davisová, Zatloukalová, libera Vaňková, Kulová. Střídaly: Köhlerová, Šádková, Semerádová, Kotlabová. Trenér: Radim Vlček.