Důležité pro hlavního trenéra Radima Vlčka a jeho asistenta Michala Derycha je, že nový kádr je nyní prakticky kompletní, kromě již avizovaných posil navíc včetně Američanky Arianny Personové.

„Pracujeme ještě na příchodu jedné až dvou hráček, ale to už není priorita, tou je sehrávání holek, které tady nyní jsou,“ prozradil Radim Vlček.

Poslední posila ze Spojených států Personová se připojila ke krajance Megan Vander Meerové, která jako jediná z loňského tria zámořských volejbalistek v Přerově zůstává.

„Je podobného ražení jako Megan. Dobrá skokanka, do kolektivu zapadá výborně. Je to skromná a pracovitá holka. Myslím si, že byť není vysokého vzrůstu, bude pro nás velkým přínosem, což se ukázalo už v přípravných zápasech,“ řekl Vlček na adresu Personové.

Trenéři si zatím přípravu Zubřic pochvalují. V jejím začátku však u týmu chyběl hlavní kouč a Eva Svobodová, oba si plnili reprezentační povinnosti. Hráčky tak měl do 27. srpna na starosti Michal Derych.

„První tři týdny jsme absolvovali v domácím prostředí, pak jsme se přesunuli do Luhačovic na soustředění. V rámci tohoto období jsme se věnovali hlavně nabírání kondice. Tým se postupně doplňoval a já jsem byl s přístupem hráček i nových posil spokojen,“ ohlížel se asistent hlavního kouče.

PŘÁTELÁKY? SKALP OSTRAVY I BRNA

Spokojenost panuje i díky vytvoření více konkurenčního prostředí, což se projevilo také na výsledcích v přípravných zápasech.

Po návratu Vlčka a Svobodové z reprezentačního srazu odehrály Zubřice doma dvě utkání s Ostravou, s níž jednou padly 1:3, podruhé remizovaly 2:2. Na herním soustředění v Morkovicích už Přerovanky Ostravu porazily, stejně tak VK Brno a Nové Mesto nad Váhom.

„Mnohem podstatnější bylo, že jsme si vyzkoušeli různé varianty složení týmu na hřišti. V různých sestavách jsme předváděli slušný volejbal, na což bychom chtěli navázat,“ má jasno Radim Vlček.

O tomto víkendu Zubřice odehrají turnaj ve slovenské Nitře, kde se kromě domácího celku utkají s Frýdkem-Místkem a mladým týmem VK Šelmy Brno. V pátek 28. září by pak měly hostit v městské sportovní hale v přípravném dvojzápase Liberec, přesný termín zatím není znám.

„Pak už to samozřejmě budeme směřovat k prvnímu mistrovskému utkání ve Šternberku. Je to jeden z týmů, s nímž bychom se měli rvát o příčky od šestého do desátého místa. Děláme vše pro to, abychom se dostali do nadstavby a play-off,“ přeje si hlavní trenér.

Systém ženské extraligy bude v novém ročníku neúprosný. Poslední dva týmy si nadstavbovou část tentokrát nezahrají, utkají se pouze mezi sebou a horší z nich zamíří do baráže.

„My se s tím musíme poprat. Extraliga ale bude zajímavější. Jednoznačným favoritem bude Olomouc, která by měla vystřídat Prostějov na nejvyšší příčce. Zbytek soutěže se bude vyrovnávat, uvidíme překvapivé výsledky, je to ku prospěchu ženského volejbalu,“ řekl závěrem Radim Vlček.

Aktuální soupiska Volejbalu Přerov:

Eva Svobodová (1997), Magdaléna Jehlářová (2000), Lucie Zatloukalová (1997), Lenka Kohoutová (1994), Megan Vander Meerová (1994), Arianna Personová (1996), Jekatěrina Šapovalová (1993), Marina Kovalkinová, Lenka Krejčířová (1984), Nikola Vaňková (1998)