V přípravných utkáních se jeho posílenému týmu převážně dařilo. Zubřice si připsaly cenné skalpy Ostravy a Liberce i triumf na mezinárodním turnaji v Nitře. V posledním přátelském střetnutí v Prostějově už ale nestačily na suveréna posledních let a padly 0:4 na sety.

„První dva sety ale byly poměrně vyrovnané, tam Přerov prokázal svou nebezpečnost v současném složení,“ hodnotil na klubovém webu trenér prostějovských volejbalistek Lubomír Petráš.

Vlček se bude opírat hlavně o reprezentantku Evu Svobodovou a nově příchozí libero s reprezentačními zkušenostmi Nikolu Vaňkovou, tým posílily také dvě Bělorusky a jedna Američanka, nechybí ani další nové akvizice. Ty vytvořily v Přerově i více konkurenční prostředí, které hlavně v minulé sezoně chybělo.

Zubřice by se tak rády vyšplhaly do vyšších pater tabulky, než bylo loňské osmé místo. A vše začíná již dnes v 17 hodin ve Šternberku, odkud by Přerovanky rády dovezly všechny body. „Je to jeden z týmů, s nímž bychom se měli rvát o příčky od šestého do desátého místa. Děláme vše pro to, abychom se dostali do nadstavby a play-off,“ přeje si Radim Vlček.

Kádr Volejbalu Přerov pro novou sezonu: Nikola Vaňková, Lucie Zatloukalová, Megan Vander Meer, Arianna Person, Maryna Khavalkina, Vendula Měrková, Lenka Krejčířová, Lenka Kohoutová, Eva Svobodová, Magdaléna Jehlářová, Katsiaryna Shapaval a Tamara Jurášová.

Darek Hejcman
Klíma mi poradil, co nemám dělat, smál se úspěšný nájezdník Hejcman
Hokejisté Přerova (v modrém) porazili Třebíč 3:1.
Krasojízda pokračuje! Zubři přehráli i neoblíbenou Třebíč a dál vedou
Volejbalistky Přerova (v bílém) v přípravě proti VK Dukla Liberec.
Zubřice v přípravě porazily i Liberec, druhý zápas už jim ale nevyšel