Vyjma úvodní branky, kterou vstřelili hosté, kontrolovala Třeboň vývoj střetnutí a neustále měla navrch. Postarala se tak v letošní sezoně o sedmnáctou porážku přerovských házenkářů, kteří navíc po tomto kole klesli na předposlední jedenáctou příčku.

Hosté nastoupili s Bavlnkou v bráně a na pivotu s průběžně nejlepším střelcem extraligy Bechným, který se postaral o úvodní branku.

Zanedlouho soupeř vyrovnal a v 5. minutě šel do vedení. V osmé minutě byl proti domácím nařízen sedmimetrový hod, při kterém se Kavka nemýlil a naposledy v tomto utkání srovnal.

Od stavu 4:4 se začala více prosazovat Jiskra i díky sérii tří branek v řadě. Sokoli neustále jen dotahovali, když největší rozdíl v první půli byl pět branek při skóre 13:8. Třemi góly v řadě poté přerovští stav zkorigovali, domácí však v poločase vedli rozdílem tří tref 16:13.

Úvod druhé půlhodiny patřil házenkářům Přerova, kteří nejprve snížili na 17:15 a po brance Bechného z rychlého protiútoku se dokonce dostali na dostřel.

Domácí si postupem času opět budují výraznější náskok a ve 46. minutě vedou 26:22. Poté ještě uhrají sérii tří gólů v řadě a v 51. minutě mají uklidňující sedmibrankový náskok.

Závěrečných devět minut sice přerovští házenkáři vyhrávají 4:1, to ovšem na zaslouženém vítězství třeboňských 30:26 nic nemění.

TJ Jiskra Třeboň – Sokol HC Přerov 30:26 (16:13)

Nejlepší střelci: Kubík 6/1, Kotlaba 5/2, Jordák 5 – Kavka 7/5, Bechný 6/1, Valášek 4. Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/6, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 400.

Situace na chvostu tabulky se přerovskému celku po 19. kole ještě více zkomplikovala.

Druhý nováček nejvyšší soutěže ze Dvora Králové nad Labem totiž v domácím prostředí zvítězil brankou v poslední minutě nad Frýdkem-Místkem 19:18 a přeskočil Sokol HC Přerov v tabulce o jeden bod.

Přerovští jsou tedy na jedenácté pozici s jedním bodem k dobru na poslední Frýdek-Místek, se kterým hrají další zápas, a to v neděli 28. února na jeho palubovce.

Základní část poté ukončí o týden později v neděli 7. března od 11 hodin domácím utkáním s Jičínem.