ZUBŘÍ – PŘEROV 33:20 (19:12)

Házenkáři Gumáren, kteří nastoupili bez zraněných opor Stržínka a Bechného, se chtěli především rehabilitovat za předchozí domácí porážku s Duklou.

Zpočátku to sice ve hře Zubřanů trošku skřípalo, čehož dokázali hosté využít (10. – 4:5).

Ale po úvodním rozkoukání už byl na palubovce jen jeden tým. Zubřané přeřadili na vyšší rychlostí i agresivní stupeň a postupně si už do poločasu vybudovali uklidňující sedmibrankový náskok.

Po změně stran se hosté ani jednou nedostali blíže na dostřel. Naopak uvolněně hrající domácí přidávali především z rychlých protiútoků jednu branku za druhou a hlavně křídelníci Číp s Mičkalem bavili spokojené diváky parádičkami a zajímavými góly.

V závěru pak Zubřané úplně fyzicky přejeli mátožné hosty a utekli až na konečných třináct branek.

„Domácí byli ve všech směrech lepším týmem. Výrazný rozdíl byl v brankářích. V důležitých momentech jsme neproměnili několik dobrých šancí, po kterých jsme se mohli dostat na dostřel. Navíc jsme vůbec nedokázali pokrývat rychlé brejky Zubří, kterých mělo opravdu hodně,“ hodnotil duel trenér házenkářů Přerova Miroslav Frank.

Jeho tým vydržel tempu vicemistra pouze úvodních deset minut. Pak odpadl a bylo prakticky po zápase.

„Je škoda, že to hráči celkem brzy zabalili. Sice už jsem ve druhé půli promíchal sestavu, ale i tak se měli kluci o lepší výsledek více poprat,“ mrzelo kouče Přerova.

V táboře vítězného družstva vládla spokojenost. Poté, co Valaši před týdnem vůbec poprvé v sezoně padli doma, tentokrát ani náhodou nepřipustili další domácí kolaps.

„Jsem spokojený se dvěma body a především s tím, že jsme to dohráli ve zdraví,“ pousmál se při hodnocení utkání zuberský kouč Jiří Mika v narážce na předchozí zápas s Duklou, ve kterém přišel o Stržínka i Bechného.

„K úplné spokojenosti mi ještě chybělo, abychom se vyvarovali některých zbytečných technických chyb, kdy jsme se snažili za každou cenu dát gól hned a byli trochu zbrklí. Obecně jsme ale rádi, že jsme vyhráli a splnili povinnost. Kvůli zranění máme hodně omezený kádr a všechno máme komplikovanější. Hráči, kteří nastoupili, se s tím popasovali vesměs dobře,“ nezapomněl pochválit své bojovníky Jiří Mika.

Zubří: Malina, Orság – Horký 8, Číp 8/1, Randýsek 6, Jurka 4, Mičkal 3, Hrstka 2, Mika 2, Pernica, Mézl, Šustáček, Tovaryš, Dědek.
Nejvíce branek Přerova: Kavka 7/1, Pernička 4, Plšek 3. Rozhodčí: Bečička, Horák.
Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 700. Sled: 0:2, 2:3, 4:5, 8:5, 10:6, 13:8, 17:10, 21:13, 25:14, 25:17, 30:19, 32:20.