V nedělním finálovém zápase porazila Češku Martinu Kubičíkovou ve dvou setech 6:2, 6:3. Kuriozitou je, že obě postoupily do rozhodujícího duelu bez boje, neboť jejich soupeřky pro zdravotní problémy z turnaje odstoupily. Rumunská tenistka si za triumf odvezla z Přerova finanční šek na 2 352 americké dolary a do žebříčku WTA si připsala 20 bodů. Dvacetiletá rodačka z Bukurešti neztratila během celého turnaje ani set a zaslouženě vyhrála ITF turnaj s dotací 15 000 USD. Čtyřhra se stala kořistí prostějovsko-přerovské dvojice Nikola Fraňková, Tereza Hladíková, která v sobotním dramatickém finálovém duelu porazila krajanky Simonu Dobrou, Lucii Kriegsmannovou ve třech setech 4:6, 7:6, 10:8.

Zubr Cup 2012 - Cristina-Andreea Mituová

Cristina-Andreea Mituová

Diváci neviděli na přerovské antuce ani jeden semifinálový duel ve dvouhře. Už v pátek odpoledne vzdala Anne Schaeferová (na žebříčku WTA 356.) z Německa souboj proti druhé nasazené Cristině-Andree Mituové (287.) z Rumunska. Důvodem byly zdravotní problémy ramene u německé hráčky. Bez boje postoupila do finále rovněž prostějovská Martina Kubičíková (509.). Pátá nasazená Tina Schiechtlová (326.) z Rakouska odstoupila kvůli alergickým problémům.

Zubr Cup 2012 -

Martina Kubičíková

Favoritkou nedělního finálového zápasu byla Rumunka Mituová. Po vyřazení své krajanky Ralucy Olaruové se stala nejvýše nasazenou hráčkou v turnaji. Česká tenistka Martina Kubičíková nebyla nasazená a do finále přešla mimo jiné i přes šestku turnaje Rumunku Lauru-Ioannu Andreiovou, kterou vyřadila ve druhém kole.

Dlouhonohá Rumunka šla hned na začátku duelu do rychlého vedení 3:0, když Kubičíkové vzala dvakrát podání. Vzápětí však ztratila svůj servis, nicméně úvodní sada byla v její režii. Předváděla pestřejší hru od základní čáry a její údery nepostrádaly přesnost.

Zubr Cup 2012 - Martina Kubičíková a vítězka Cristina-Andreea Mituová

Zubr Cup 2012 - Martina Kubičíková a vítězka Cristina-Andreea Mituová

Kubičíková měla šanci na zvrat ve druhém setu, když v osmé hře nedokázala využít při podání Rumunky čtyři brejky a promarnila možnost srovnat krok na 4:4. Mituová si závěr utkání pohlídala a za necelé půldruhé hodiny získala turnajový vavřín proměněním druhého mečbolu.

„Nebyl to jednoduchý zápas, soupeřka hrála dobře a v závěru mě hodně potrápila. Nakonec jsem spokojená a velmi šťastná, že jsem tady vyhrála," uvedla Cristina-Andreea Mituová, která během celého turnaje neztratila ani jeden set a prohrála pouze patnáct gamů.

Zlínská rodačka Martina Kubičíková srdnatě bojovala, nicméně ve finálovém zápase tahala za kratší konec provazu. „Na začátku utkání jsem byla velmi nervózní, prakticky až do konce prvního setu jsem nehrála svou hru. Rumunka mě zatlačila přesnými údery k základní čáře. Neměla jsem, co ztratit a začala jsem více riskovat. Hra se poté vyrovnala, ale bohužel se mi nepodařilo ve druhém setu srovnat na 4:4. Rumunka znervózněla, nicméně vyhrála zaslouženě," pověděla tenistka TK Agrofert Prostějov.

Zubr Cup 2012

Při sledování sobotního finálového zápasu ve čtyřhře se diváci v ochozech centrálního kurtu rozhodně nenudili. Lépe začala dvojice Nikola Fraňková, Tereza Hladíková. V první sadě se dostala do vedení 4:2, ale Dobrá s Kriegsmannovou srovnaly krok. Poté Hladíková ztratila v deváté hře prvního setu servis a Dobrá při svém podání čistou hrou dovedla úvodní set do vítězného konce.

Druhá sada přinesla velké drama. Ze začátku měly více ze hry Dobrá s Kriegsmannovou, ale především výborným výkonem Fraňkové prostějovsko-přerovská dvojice vyrovnala a v tie-breaku dokonce odvrátila dva mečboly.

O všem rozhodl třetí set v podobě super tiebreaku. Po vyrovnaném průběhu v něm měla více štěstí dvojice Fraňková, Hladíková. „Zápas byl velmi napínavý a nesmírně vyrovnaný. O naší výhře prakticky rozhodl jeden míček. V prvním setu jsme vedly 4:2, poté jsme polevily a celý set nakonec ztratily. Byly jsme dole, ale ve třetím setu jsme se zvedly a nakonec se štěstím celý turnaj vyhrály," pověděla čtyřiadvacetiletá Nikola Fraňková, tenistka TK Agrofert Prostějov.

Fraňková s Hladíkovou vyhrály přerovský turnaj ve čtyřhře již podruhé, nicméně první úspěch si připsaly v hale a každá s jinou partnerkou Fraňková zvítězila v roce 2006 po boku Hlaváčkové, Hladíková triumfovala před čtyřmi lety ve dvojici s Voráčovou.

Výsledky

Dvouhra – semifinále: Schaeferová (GER, 7) – Mituová (ROU, 2) bez boje. Kubičíková (CZE) – Schiechtlová (AUT, 5) bez boje. Finále: Mituová (ROU, 2) – Kubičíková (CZE) 6:2, 6:3.

Čtyřhra – finále: N. Fraňková, T. Hladíková – Dobrá, Kriegsmannová (CZE, 3) 4:6, 7:6 (7), 10:8.

AUTOR: ROMAN ORDELT