„Přerov je moje město,“ usmívala se talentovaná tenistka, která se tak zařadila třeba po bok Petry Kvitové, která na Hané taktéž triumfovala v sedmnácti letech, bylo to v roce 2007.

Zajímavostí letošního ročníku přerovského podniku ITF s dotací 60 000 amerických dolarů byl fakt, že všechny čtyři semifinalistky prošly až do víkendové části turnaje z kvalifikace.

Marie Slaměníková (v černém topu) a Magdaléna Smékalová vybojovaly titul mistryň Evropy ve čtyřhře juniorské kategorie U16.
VIDEO: Přerovanka Slaměníková doma získala deblový titul mistryně Evropy

Rističová, které patří na světovém žebříčku 415. místo, v sobotu vyzrála na 31letou Cristinu-Andreu Mituovou, bývalou 68. hráčku světa a shodou okolností vítězku Zubr Cupu z roku 2012.

„Semifinále bylo asi nejtěžším zápasem. Hrála jsem proti Rumunce, která před deseti lety byla v první stovce. Navíc jsem prohrála první set, bylo to opravdu náročné,“ vrátila se k triumfu 3:6, 6:1 a 6:2.

Finále tenisového Zubr Cupu by OKsystem 2023 ovládla Srbka Mia Rističová (vlevo). Italku Auroru Zantedeschiovou porazila 6:1 a 6:2.Finále tenisového Zubr Cupu by OKsystem 2023 ovládla Srbka Mia Rističová (vlevo). Italku Auroru Zantedeschiovou porazila 6:1 a 6:2.Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Ve finále si pak Rističová suverénně poradila se Zantedeschiovou (521.) 6:1 a 6:2 a po loňském domácím vítězství v srbském městě Vrnjačka Banja na turnaji s dotací 25 000 dolarů oslavila zatím životní úspěch.

„Byla jsem před zápasem hodně nervózní, protože je to pro mě opravdu velký turnaj. Jsem pořád hodně mladá, ale podařilo se mi hrát moji hru a hrát ji dobře,“ pochvalovala si Rističová, která se přesune do italského Terstu, kde startuje na dalším turnaji ITF s 25tisícovou dotací.

Sisková ovládla čtyřhru

Češkám se v singlu letošního Zubr Cupu nedařilo. Nejdále – do čtvrtfinále – prošla 19letá Dominika Šalková (352.). Chuť si tak domácí hráčky spravily v deblu. Tam si semifinále zahrály dvě Češky, 22letá Anna Sisková nakonec společně s Řekyní Sakellaridiovou oslavila zisk jubilejního 20. titulu ze čtyřhry v kariéře a posun na 101. místo deblového žebříčku.

V semifinále čtyřhry vypadla dcera hokejového trenéra a mistra světa z let 2000 a 2001 Jana Tomajka Kristýna, která nastoupila po boku Švýcarky Kozakové.

Ráno po silné bouřce v Přerovské rokli při mistrovství Evropy v autokrosu 2023.
OBRAZEM: Bouře řádila i v Přerovské rokli. Autokrosová Evropa pokračuje