Přerov – Tohle se v minulosti na přerovské antuce nepovedlo ani sestrám Plíškovým. Sobotní finále dvouhry tenisového Zubr Cupu nabídlo sesterské derby mezi třiadvacetiletou Gabrielou Pantůčkovou a o čtyři roky mladší Magdalénou Pantůčkovou. Z překvapivě jasné výhry se po setech 6:4 a 6:0 radovala zkušenější Gabriela, která sestru na okruhu dokázala porazit vůbec poprvé.

„Byl to pro mě i pro sestru ohromně těžký zápas na soustředění. Hrály jsme spolu čtvrtý zápas a dnes jsem to poprvé zvládla. Myslím, že jsem hrála fakt dobře, jsem neuvěřitelně šťastná, je to titul po hodně dlouhé době,“ radovala se novopečená vítězka přerovského podniku ITF s dotací 15 000 amerických dolarů.

Naposledy totiž triumfovala v Chorvatsku v roce 2016, kdy se na světovém žebříčku vyhoupla do první třístovky. Nyní jí však patří až 698. příčka. Jak sama řekla, Přerov by mohl být odrazovým můstkem k návratu do vyšších pater okruhu WTA. „Odehrála jsem tady hodně dobrých zápasů, každým kolem jsem se zlepšovala. Už včera to bylo dobré, dnes jsem předvedla svůj tenis. Musím poděkovat trenérovi, ten na tom má obrovskou zásluhu. Cítila jsem se tady dobře,“ pochvalovala si Gabriela Pantůčková.První set sobotního finále se nesl ve znamení brejků na obou stranách. Gabriela hned v úvodním gemu odvracela dva brejkboly sestry, to se jí ale podařilo. Poté šla do vedení 2:0, krádeže servisů pak nadále pokračovaly.

Klíčové momenty přišly poté, co Magdaléna poprvé podání udržela a srovnala na 4:4. Gabriela totiž následně podruhé svůj servis udržela, šla do vedení 5:4 a dostala soupeřku pod tlak. „Bylo to 4:4 a 30:0, tam jsem to nezvládla a od té doby to jelo,“ přiznala poražená Magdaléna Pantůčková.

Ta svůj servis servis v koncovce setu opět neudržela, Gabriela zvítězila 6:4 a další dění bylo pro devatenáctiletou naději českého tenisu jednou velkou noční můrou. Emotivní duel se sestrou nezvládla a dostala kanára. „Moc jsem chtěla, pak jsem to nezvládla psychicky, vůbec jsem nehrála. Finále je vždy finále, mám pohár, takže jsem určitě ráda, ale dnes to nebylo dobré. Gabka dnes hrála líp a zasloužila si to,“ smutnila Magdaléna Pantůčková a neskrývala slzy zklamání.

Náplastí jí může být finanční odměna 1470 amerických dolarů a sedm bodů do světového žebříčku. Vítězka si na konto připíše 2352 dolarů a dvanáct bodů.Zubr Cup 2018
Finále dvouhry: G. Pantůčková – M. Pantůčková 6:4, 6:0