„Na to, že je jí teprve šestnáct, je to už solidní hráčka, je to určitě dobře pro českou budoucnost, i když si myslím, že těch hráček tam teď máte hodně,“ usmívala se po utkání 612. hráčka světa Škamlová.

„Co se týče mého výkonu, jsem tak středně spokojená. Na začátku jsem se dost hledala, hlavně rytmus. Od druhého setu už to bylo z mé strany lepší,“ hodnotila duel 25letá Slovenka.

Hindovou porazila dvakrát 6:3, ve druhém setu přitom vedla už 5:0. Talentovaná Češka se ale vzepřela, zkusila hrát pestřejší hru plnou stopbalů, bylo už však příliš pozdě.

„Když je hráčka dole, tak zariskuje, jí tam padlo pár míčků. Začala hrát víc kraťasů, na konci to bylo o nervech,“ přiznala Chantal Škamlová.

Možná právě Slovence budou diváci v Přerově v pátečním čtvrtfinále fandit. V prvním kole jí vzdala druhá nasazená, Australanka Rogowska, nyní ji čeká britská kvalifikantka Amanda Carrerasová, která je o pouhá čtyři místa v žebříčku WTA před ní.

„Beru zápas od zápasu. Do každého dám všechno a nechám se překvapit, jak to dopadne,“ uzavřela Chantal Škamlová.

Čtyřhra Češkám jede

Po odstoupení Barbory Krejčíkové je turnajovou jedničkou a největší favoritkou Zubr Cupu Ukrajinka Anhelina Kalininová (145.), která zatím potvrzuje své kvality, stejně jako nasazená trojka, Lichtenštejnka von Deichmannová (257.). Sympatické výkony v Přerově předvádí Rumunky, Talabaová (330.) a Bulgaruová (486.) si to dokonce rozdají o semifinále.

Útěchou pro české barvy je čtyřhra. Už nyní je jisté, že Přerov se dočká české vítězky deblu. Do semifinále ve čtvrtek suverénně prošel ryze český pár Kubáňová/Tomanová, který zatím ztratil pouhých pět gemů. O finále bude hrát také česko-ruské duo Manedlíková/Morginová s československou dvojicí Marková/Škamlová.

ZUBR CUP, ČTVRTEK

2. kolo dvouhry: Hindová (ČR) – Škamlová (SVK) 3:6, 3:6, Kalininová (UKR, 1.) – Eneová (ROU) 6:0, 4:6, 6:2, Gaticaová (CHI) – von Deichmannová (LIE, 3.) 2:6, 6:4, 3:6, Potočniková (SLO) – Osorio Serranová (COL, 7.) 2:6, 4:6, Marcinkevičová (LAT, 4.) – Talabaová (ROU) 1:6, 4:6, Bulgaruová (ROU) – Piterová (POL, 6.) 7:5, 6:3, Orpanaová (FIN) – Carrerasová (GBR, Q) 4:6, 2:6, Kostovová (BUL, 5.) – Selechmetěvová (RUS) 6:2, 7:6(4).

Čtvrtfinále čtyřhry: Mandeliková (ČR)/Morginová (RUS) – Alzugarayová (GUA)/Silná (ČR) 6:1, 6:1, Gaticaová (CHI)/Pereiraová (BRA, 4.) – Kubáňová/Tomanová (obě ČR) 0:6, 1:6, Marcinkevicaová (LAT)/Mordergerová (GER, 1.) – Escaurizaová (PAR)/Serranová (COL) 5:7, 7:6(5), 10:8, Bulgaruová/Eneová (obě ROU) – Marková (ČR)/Škamlová (SVK, 2.) 4:6, 5:7.