Zkušenosti hovoří jasně, Ignatiková však odehraje své první finále v letošním roce, zatímco Linda Nosková má za sebou famózní rok a triumfy v Bratislavě (dvakrát), na juniorském French Open, Pardubické juniorce i nedávném mistrovství České republiky žen.

„Soupeřka je hodně zarputilá, nevypustí žádný míček, hraje takové přímky dozadu, nevím, jestli mi to bude sedět,“ řekla Nosková po vítězném semifinále.

V tom si bez větších problémů poradila s další českou nadějí, sedmnáctiletou Dominikou Šálkovou. Po výhře 6:3 a 6:2 ovšem se svým výkonem stoprocentně spokojená nebyla.

„Nehrála jsem na sto procent. Můj výkon nebyl vždycky takový, jaký jsem chtěla. Vystačila jsem si ale s tím, co fungovalo. Nehrát s ní ze středu, protože Dominika má velkou rychlost úderů. Rozhazovala jsem to a měnila tempo, pomáhala jsem si servisem,“ hodnotila nastupující hvězda českého tenisu.

Rumunka Ignatiková si poradila s 21letou Monikou Kilnarovou naprosto stejným poměrem, v Přerově neztratila jediný set a do finále bude vstupovat v roli mírné favoritky.

Nedělní den turnaje Zubr Cup by OKsystem netradičně, hlavně kvůli středečnímu dešti, nabídne také finále dvouhry.

Tomáš Hanák
Zubří rodina se rozrůstá. Smlouvu má i Tomáš Hanák