Zdravotní problémy nedovolily na turnaji ITF žen v Přerově pokračovat turnajové jedničce z Belgie Tamaryn Hendlerové ani Kateřině Vaňkové. Do pátečního semifinále naopak postoupily obě sestry Pantůčkovy, Diana Šumová a turnajová dvojka, Ruska Maria Marfutinová.

Zajímavým vyvrcholením podniku s dotací 15 000 amerických dolarů by mohlo být sobotní finále sester Magdalény a Gabriely Pantůčkových. Magdaléna si hladce poradila s Ruskou Kulikovovou 6:2 a 6:1. Starší Gabriele za stavu 3:0 vzdala Kateřina Vaňková.

„Jsem po operaci kyčle. Možná, kdyby tady byla lepší fyzioterapie, tak by to stačilo uvolnit a mohla bych hrát, takhle bohužel musím jet domů. Problém už jsem měla předevčírem, dnes ta soupeřka byla kvalitnější, nedalo se s tím hrát,“ vysvětlila po utkání osmadvacetiletá Vaňková.

Podobná situace nastala v atraktivním souboji první nasazené Belgičanky Hendlerové s turnajovou pětkou Dianou Šumovou. Hráčky předváděly divákům v prvním setu asi nejpohlednější tenis za celý týden. Sadu nakonec pro sebe urvala v tiebreaku Šumová, soupeřka jí poté vzdala.

„Nešla jsem do toho zápasu s tím, že vyhraju. Chtěla jsem z toho vytěžit co nejvíce, abych se posunula dál. Byla to bývalá 178. hráčka světa. Bylo to pro mě plus i do budoucna. Obhájila jsem loňský výsledek, teď už jen uvidíme, jak to půjde dál,“ usmívala se třiadvacetiletá Diana Šumová.

V pátek je na programu finále čtyřhry, které si zahraje také přerovský pár Karolína Kubáňová, Laetitia Pulchartová. Na hlavním kurtu vyzvou po 13. hodině slovenské duo Jablonovská, Juríková. Obě semifinále singlu odstartují v 11 hodin.

Výsledky čtvrtého dne hlavní soutěže

Čtvrtfinále dvouhry:
Jablonovská (SVK) – Marfutinová (RUS) 2:6, 4:6, M. Pantůčková – Kulikovová (RUS) 6:2, 6:1, Vaňková – G. Pantůčková 0:3 – skreč Vaňková, Hendlerová (BEL) – Šumová 6:7(6) – skreč Hendlerová.

Semifinále čtyřhry:
Suk (USA), Vrbenská – Jablonovská, Juríková (obě SVK) 1:6, 1:6
Bužková, Laboutková – Kubáňová, Pulchartová 6:4, 3:6, 6:10