Již v pondělí si některé tenistky zajistily postup mezi šestnáct nejlepších. V úterý se na dvorcích TK Precheza představily mimo jiné obě nejvýše nasazené hráčky. Slovenka Lenka Juríková začala s obhajobou titulu bez problémů, když přehrála kvalifikantku Natálii Novotnou hladce 6:1 a 6:3.

„Soupeřku jsem neznala, takže jsem chtěla hlavně hrát svou hru. V prvním setu se mi to dařilo, ve druhém jsem chtěla být agresivnější, ale pár míčků mi tam nepopadalo. Dál jsem si ale věřila a jsem vcelku spokojená,“ usmívala se šestadvacetiletá Slovenka, která se po roce vrací na přerovskou antuku.

„Těšila jsem se do Přerova, vždy se mi tady dobře hraje. Určitě budu ráda, pokud to tady obhájím nebo půjdu co nejdál, protože soupeřky tady nejsou jednoduché,“ uzavřela Juríková.

To turnajová jednička, Ruska Anna Morginová měla na úvod obrovské problémy s Číňankou Xiyu Wangovou. Nakonec si výhru musela uhrát až v tie-breaku třetí sady.

MENDESOVÁ PŘIŠLA O JASNOU VÝHRU

Přerovští fanoušci byli zvědaví hlavně na výkon domácí Pernilly Mendesové. Vypadalo to, že sedmá nasazená tenistka si dojde pro výhru nad Rakušankou Rottmannovou, když po hladkém prvním setu 6:2 vedla ve druhém už 5:2. Jenže namísto toho, aby zápas dopodávala, sadu ještě ztratila. Třetí set pak patřil Rakušance v poměru 2:6.

Středa bude v Přerově patřit několika zajímavým soubojům. Čtvrtá nasazená Češka Miriam Kolodziejová bude muset pro postup do čtvrtfinále zdolat zatím suverénní švýcarskou kvalifikantku Nicole Gadientovou. Sledovaný čtrnáctiletý talent Denisa Hindová zase může pomstít Pernillu Mendesovou v souboji s Rottmanovou. Nic jednoduchého nečeká ani turnajovou jedničku a dvojku. Ve čtyřhře se zraky domácích fanoušků mohou soustředit na duo TK Precheza Kudelová/Silná, které vyzve silný pár Hrabalová/Tomanová.


Úterní výsledky:
1. kolo dvouhry:
MICHAELA BAYERLOVÁ - GABRIELA HORÁČKOVÁ 4:6, 6:4, 6:7 (4)
ANETA KLADIVOVÁ [WC] - Laura Svatíková (SVK) 6:1, 6:4
ANNA SISKOVÁ [Q] - KATEŘINA VAŇKOVÁ 3:6, 0:6
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ [4] - KAROLÍNA NOVOTNÁ 6:2, 6:2
NATÁLIE NOVOTNÁ [Q] - Lenka Juríková (SVK)[2] 1:6, 3:6
VENDULA ŽOVINCOVÁ [5] - KAROLÍNA BERÁNKOVÁ 6:1, 6:3
Anna Morginová (RUS)[1] - Si-jü Wang (CHN) 3:6, 7:5, 7:6 (5)
PERNILLA MENDESOVÁ [7] - Nicole Rottmannová 6:2, 6:7 (3), 2:6

1. kolo čtyřhry:
Husák (NED), MACHALOVÁ - Pribylovová (RUS), SISKOVÁ 6:4, 6:7 (7), 5:10
HRABALOVÁ, TOMANOVÁ [4] - BAYERLOVÁ, PROCHÁZKOVÁ 6:1, 7:6 (2)
KLADIVOVÁ, LABOUTKOVÁ - KOLÁŘOVÁ, Kulikovová (RUS)[3] 7:5, 7:6 (3)
Morginová, Anas. Pribylovová (RUS)[1] - DUDLÁKOVÁ, KOLODZIEJOVÁ 7:6 (4), 4:6, 7:10
Wang (CHN), Zduniaková (POL) - Gadientová (SUI), HÁJKOVÁ 6:4, 6:2