Předávání Zlatých kanárů proběhlo pod záštitou města Přerova a Olomouckého kraje v Městském domě.

Týden ve znamení tenisu se v sobotu dočkal svého vyvrcholení. Po extraligových soubojích, které opět ovládl prostějovský klub, se v Přerově konalo vyhlášení nejlepších českých tenistů.

Hlavní hvězdou dvaadvacátého ročníku ankety časopisu Tenis a Českého tenisového svazu byla bezesporu Petra Kvitová.

O vítězích hlavních kategorií znovu nebyl pochyb. Hlavní cenu pro absolutního vítěze ankety převzala právě wimbledonská a Fed Cupová šampionka.

„Za vítězství jsem hrozně ráda, s Tomášem Berdychem se v celkovém vítězství v posledních letech pěkně střídáme. V první polovině sezony jsem se necítila úplně nejlíp, druhá půlka byla už o dost lepší. Někdy kolem French Open jsem se začala na kurtu cítit lépe a věřila, že se to zlepší," prozradila nejlepší česká tenistka.

Mezi muži opět dominoval Tomáš Berdych. Nejvýše na žebříčku ATP postoupil Lukáš Rosol, na žebříčku WTA Karolína Plíšková. Cenu pro talent roku převzal mezi chlapci Tomáš Jiroušek a mezi dívkami primát obhájila Markéta Vondroušová.

„Jsem strašně ráda, že jsem vyhrála po druhé. Děkuji lidem, co mě znova podpořili, vážím si toho. V příští sezoně bych ráda začala jezdit desítky (turnaje ITF s dotací 10 000 dolarů, pozn. redakce) a nějakou i vyhrála," řekla nejlepší tenistka do šestnácti let.

Deblistou roku se stal potřetí za sebou Radek Štěpánek, nejlepší mezi deblistkami byla Květa Peschkeová.

Týmem roku 2014 bylo dle očekávání vyhlášeno družstvo Fed Cupových vítězek. Nejlepším tenistou mezi vozíčkáři se stal Michal Stefanu.

O vítězích jednotlivých kategorií rozhodovalo 188 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů či sponzorů.

V loni nebyla účast tenisové špičky v Přerově nikterak valná a ani letos se nepodařilo do Městského domu přilákat všechny hvězdy. Předávání se nezúčastnil Tomáš Berdych či Karolína Plíšková, kvůli nemoci chyběl i Lukáš Rosol. Královna českých kurtů však mezi účastníky galavečeru nechyběla a na pódiu se objevila hned třikrát.

Diváky večerem provázel Petr Vichnar, o zábavu se postarali Pavel Šporcl, Petr Janda nebo Michal David. Mezi hosty se v sále Městského domu objevil například kouč fotbalové reprezentace Pavel Vrba.

Výsledky ankety Zlatý kanár 2014:

Zlatý kanár 2014: Petra Kvitová

Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych

Nejlepší česká hráčka: Petra Kvitová

Postup na žebříčku ATP: Lukáš Rosol

Postup na žebříčku WTA: Karolína Plíšková

Talent roku – chlapci: Tomáš Jiroušek

Talent roku – dívky: Markéta Vondroušová

Deblista roku: Radek Štěpánek

Deblistka roku: Květa Peschkeová

Tým roku: Fedcupový tým ČR

Tenista na vozíčku: Michal Stefanu