A byla u toho hned pětice Přerovanů. Brankář Michal Postava, Stanislav Svozil a Daniel Indrák v roli obránců i útočníci Jan Mlčák a Martin Ryšavý. „Řadím to mezi největší úspěchy hokejové i inline hokejové kariéry,“ měl po finále se Spojenými státy jasno poslední jmenovaný.

Český tým nejprve suverénně ovládl skupinu E. Ve čtvrtfinále pak přehráli Francii 3:1, v semifinále zničili Kanadu vysoko 7:1 a v boji o zlato porazil i tým USA.

Během finálové bitvy se Ryšavý trefil hned dvakrát, k jeho příspěvku se jedním přesným zásahem přidal i Stanislav Svozil a Češi zvítězili 5:2.

„Po jedné chybce jsme dostali gól a začali se trošku klepat, ale jinak jsme je nepustili k žádným velkým šancím a Posty nás výborně podržel,“ pochválil Martin Ryšavý bezchybného Michala Postavu v bráně.

Přerovští talenti si tak letní přípravu před důležitou sezonou na ledě zpestřili zlatým turnajem. „Už v Praze jsme zjistili, že míříme na nejvyšší místa, protože jsme byli neskutečná parta – jak na ploše, tak i na hotelu nebo na jídle. Taková tady dlouho nebyla,“ uzavřel Martin Ryšavý, který se v šestnácti letech v červnu stal výraznou posilou juniorky extraligových Vítkovic.

Soupiska juniorské reprezentace:

Brankáři: Dominik Šarman (Zlín), Michal Postava (Přerov).

Obránci: Štěpán Turek, Petr Hašek, Jakub Altrichter (všichni Kladno), Andrej Adamec, David Jindra (oba Hořovice), Stanislav Svozil, Daniel Indrák (oba Přerov).

Útočníci: Daniel Čech, Dominik Štíbr (oba Hořovice), Jiří Suhrada, Dominik Luža, Richard Hrazdira (všichni Zlín), Jan Mlčák, Martin Ryšavý (oba Přerov).

Trenéři: Pavel Würtherle, Petr Polívka.

Konečné pořadí:

1. Česko

2. USA

3. Španělsko

4. Kanada

5. Kolumbie

6. Namibie

7. Švédsko

8. Francie

9. Tchaj-wan

10. Itálie

11. Velká Británie

12. Švýcarsko

13. Polsko

14. Nový Zéland

14. Německo

16. Austrálie

17. Irsko

18. Indie

19. Čína

20. Jižní Korea