Po minulém týdnu poskočila přerovská tenistka až na 56. místo žebříčku WTA, ale na hlavní soutěž to nestačilo, protože uzávěrka přihlášek byla o několik týdnů dříve, kdy figurovala na 102. místě.

V prvním kole kvalifikace stála v cestě Kanaďanka Sebovová, která je až 191. na světě. Jenže Nosková úvodní sadu ztratila 4:6. V té druhé se sice vrátila výsledkem 6:3 do hry, ale na obrat jí nezbyly síly.

Za stavu 3:5 sice její soupeřka nedokázala duel dopodávat, jenže následně Nosková ztratila potřetí v utkání servis a její cesta skončila.

Na oficiálním twitterovém účtu pod utkáním z tohoto zápasu se snáší kritika na organizátory. „Měli jste jí dát divokou kartu. Neměla hrát kvalifikaci,“ shodují se lidé.

Ještě před startem Noskové totiž odstoupila pro zranění Venus Williamsová, která divokou kartu držela. Jenže místo Noskové ji organizátoři Kimberly Birrelové, která je až 166. v žebříčku. Přitom je nepsaným pravidlem, že pokud se divoká karta uvolní, získá ji hráčka, která před grandslamem zazářila.

tenisový turnaj Agel Open Ostrava 2022 (středa). Linda Nosková
Skvělé tažení nestačilo. Nosková nedostala divokou kartu a musí do kvalifikace
tenisový turnaj Agel Open Ostrava 2022 (středa). Linda Nosková
Jediný prohraný servis, přesto Nosková na titul proti favoritce nedosáhla