S jakým cílem jste vůbec do sezony šli?

Prioritou bylo vyhnout se baráži a vměstnat se do elitní šestky. Další cíle byly postupné. Nakonec jsme se probojovali mezi nejlepší čtyři týmy, které odehrály dva finálové turnaje o medaile. Mančaftu jsem věřil a nakonec se mé medailové přání splnilo.

Kde jste viděl pověstný klíč k úspěchu?

Pokud se nám dařilo na přihrávce, v servisu a povedlo se nám odtlačit soupeřky od sítě, tak jsme prakticky byli schopni sehrát s kýmkoli vyrovnanou partii. Klíčem k úspěchu byla také naše bojovnost. Naopak při tlaku jsme měli problémy na bloku.

Kterého výsledku si nejvíce ceníte?

Jako jediní jsme na finálových turnajích dokázali porazit mistrovský Olymp Praha. Byl to rozhodně náš nejlepší výkon a výsledek v rámci soutěžních zápasů letošní sezony.

Jak celkově hodnotíte sezonu 2012/2013?

Samotná účast mezi elitními týmy, jakými jsou KP Brno, Olymp Praha a Madeta České Budějovice, je pro nás obrovským úspěchem. Od počátku byl úspěch postaven na dobrém kolektivním výkonu a týmovém duchu. Zisk bronzových medailí je dílem všech, každé hráčky. Svěřenkyním bych chtěl poděkovat za skvělý výsledek a zároveň mě moc těší, že cíl, který jsme si do doby dvou let vytyčili, jsme dokázali splnit. Poděkování patří i kolegům trenérům Michalu Derychovi, Rosťovi Hanzelkovi a Mírovi Polákovi, jenž se na volejbalovém růstu hráček v kategorii kadetek podíleli. Na přípravy týmu v sezoně dohlíželi také Eva Ryšavá a Michal Lakomý.