Za Spartak Přerov v první den nastoupili dva plavci. V dorostencích to byl na 250 metrů bývalý ploutvový plavec Skorpenu Přerov Dušan Kalup, který získal na této trati svůj první mistrovský titul. Na druhý den plaval 500 metrů volný způsob a v součtu obou časů získal ještě i prvenství v otužileckém duatlonu kategorie dorostenců.

Druhým přerovským závodníkem byl Vlastimil Zaoral starší, který v sobotním závodu obsadil 3. příčku na 750 metrů prsa. V neděli si musel rozložit síly a dohnat více než půlminutovou ztrátu na vedoucího závodníka z předešlého dne. To se podařilo a po vítězství na trati 750 metrů volný způsob získal v kategorii Masters český titul v duatlonu. Jako jediný závodník v historii získal tento titul už potřetí.

Další kolo celoroční pohárové soutěže se uskutečnilo koncem října v Jičíně na rybníku Kníže. Na půlkilometrové trati nastoupil za Spartak Přerov František Bergmann, který do cíle doplaval jako třináctý. Trať 750 metrů byla obsazena 55 závodníky, ti přerovští doplavali v pořadí: Vlastimil Zaoral ml., 7. Vlastimil Zaoral st., 8. Miroslav Nezhyba, 14. Martin Stojan a 40. Pavel Lazecký.

Ani o dušičkovém víkendu nebylo volno a závodilo se. Tentokrát v místní části Jihlavy – Pávově. Vzduch 4 stupně, zataženo, silný vítr. Za těchto povětrnostních podmínek byla šestistupňová voda docela lázeň. Na trati 750 metrů dlouhé doplaval druhý Vlastimil Zaoral ml., třetí příčku obsadil Miroslav Nezhyba a těsně pod stupni vítězů skončil Vlastimil Zaoral starší. Na půl kilometru doplaval František Bergmann jako desátý. Na poloviční trati skončil třetí Martin Stojan.

Po těchto čtyřech závodech je Spartak Přerov na 3. pozici za oddíly Fides Brno a 1.PKO Praha, které mají několikrát více aktivních závodníků a obrovské zázemí. V žebříčku jednotlivců v celoročním poháru jsou zatím první V. Zaoral ml., druhý Nezhyba a třetí V. Zaoral starší. (vzs)