Poměrně slušné počasí přilákalo k desetikilome­trovému závodu přes sto běžců. Na start se postavili elitní vytrvalci ze střední Moravy, a to zejména v kategorii mužů. Souboj dvou nejlepších rozhodl po polovině trati ve svůj prospěch přerovský Tomáš Bláha v barvách AK Asics Kroměříž, který zvládl trať z Grymova do Oldřichova a zpět v čase 32 minut a 11 sekund.

„Počkal jsem si v první části závodu a nikam se nehnal. Zdálo se mi to tempo přece jen ostré. Ale pak jsem za to vzal a v podstatě už nebylo s kým závodit,“ pověděl vítěz.

Druhého Davida Pelíška z AK Olomouc porazil o více než tři čtvrtě minuty. Jako třetí doběhl Petr Kučera z pořádajícího oddílu (33:27 minut), který o jedenáct sekund porazil dalšího domácího běžce Petra Vymazala (SK Salix Grymov, 33:38 min.).

Kategorii žen ovládla Marie Delingerová ze Šternberka (41:16 min.), jež potvrdila, že to s návratem na závodní dráhu myslí vážně. Druhá doběhla Jarmila Palíšková (SK Salix Grymov, 41:51 min.) před svou oddílovou kolegyní Hanou Slováčkovou (42:30 min.), která zároveň vyhrála kategorii žen do 35 let.

Dalším závodem v Grymově bude Grymovská desítka 3. března, při níž se poběží i dětské závody. (lk)