SM liga mužů

Žeravice - Kostelec na Hané B 25:23 (8:10)

Neskončit poslední! S tímto cílem nastupovali hráči Žeravic k závěrečnému utkání proti rezervě Kostelce na Hané a k jeho splnění potřebovali uhrát alespoň bod. Zápas nezačali špatně.

O vedení 2:0 z úvodu ale brzy přišli a aktivitu přenechali hostům. Ti šli opakovaně do jednobrankového vedení, ale získat větší náskok se jim dlouho nevedlo.

Ten přišel až v závěru prvního poločasu, ale vzhledem k vyrovnanému průběhu to nebylo až tak podstatné. Zato když po přestávce postupně navyšovali na 11:14 a 12:15, nevypadalo to pro domácí dobře.

Naštěstí ale i na hosty dolehla herní krize, a to v rozmezí 40. - 48. minuty, kdy Žeravičtí šňůrou pěti branek otočili výsledek ve svůj prospěch a vedli 19:16. V poslední desetiminutovce ještě náskok dokázali opakovaně navýšit na čtyřbrankový, což rozhodlo. Své předsevzetí tedy hráči splnili a k poslednímu místu tabulky odsoudili soupeře.

Branky: Haubelt 8, Rob 5, Hruška 4, Dobeš 3, Jarolím 2, Mikšík, Uvíra a Zedek 1.

SM liga mladších žaček

Kunovice - Žeravice 24:11 (10:7)

Závěrečné utkání sezony měly hostující hráčky výborně rozehrané, Kunovicím byly až do stavu 6:7 vyrovnaným soupeřem. Poté ale neproměnily tři slibné příležitosti a přestaly si věřit. Výkon družstva se výrazně změnil k horšímu, čehož zkušenější domácí celek dokonale využil.

Do přestávky vedl tříbrankovým rozdílem a zbytek utkání už měl plně ve své režii.

Branky: H. Čecháková 5, Glacová a Zmeškalová 2, M. Bajerová a Kašpárková 1.

Mezinárodní turnaj starších žaček v Pardubicích

Na úplný závěr sezony odehrály starší žačky SK Žeravice třídenní mezinárodní turnaj v Pardubicích. Hráčky Žeravic se na turnaji neztratily, na své konto si připsaly premiérové vítězství a nezůstaly jen u něj.

K úvodnímu zápasu nastoupily už v pátek proti Ústí nad Labem a prohrály 5:10. Také sobota nezačala nejlépe. Družstvo podlehlo 11:16 Pardubicím a 4:18 Kobylisím.

Svého historického úspěchu v podobě prvního vítězství dosáhlo v zápase s Ivankou, kterou porazilo 8:6. Na radosti hráček nic nezměnila ani porážka v posledním zápase základní skupiny s Veselím v poměru 6:12.

Páté místo určilo start družstva ve skupině o 4. - 6. příčku. V ní holky porazily oba své soupeře, a to Ivanku jednoznačně 19:11 a po velkém boji také Ústí nad Labem 12:11. Těmito výsledky si zajistily slušné čtvrté místo a úspěšně se tak rozloučily se sezonou.

Branky: Špalková 20, Bolfová 18, L. Suchánková a Zmeškalová 9, Nováková Zámorská 4, Jarolímová 1.

Mega Sam Cup v Olomouci

Úplně nejmladší družstvo SK Žeravice se zúčastnilo dvoudenního turnaje v Olomouci, kategorie 2001 a mladší. V turnaji miniházené 4+1 tito házenkářští elévové dokázali potvrdit vzrůstající um, zúročit poctivý přístup k tréninku a z Olomouce přivezli krásné třetí místo z celkového počtu deseti účastníků.

V turnaji zdolali Prosenice 6:1, ZŠ Heyrovského A 10:2, ZŠ Heyrovského B 4:1, Újezd u Brna 7:2, ZŠ Nedvědova 6:3, Jívovou 13:9 a Benešov 5:0. Nestačili pouze na Telnici, jíž podlehli 1:11 a Velkou Bystřici, se kterou po boji prohráli 5:8.

Družstvo zaslouží velkou pochvalu, neboť v turnaji startovalo oslabeno o spoluhráče, kteří reprezentovali ZŠ Prosenice.

Branky: Bajer 31, Sprušil a Kotěšovský 7, Zubíková 6, Rodek 5, Možíšová 2.

Turnaj staršího minižactva v Bystřici pod Hostýnem

Turnaje v Bystřici pod Hostýnem se zúčastnila pouze dvě družstva domácího klubu a celek Žeravic. Ten dokázal oba soupeře porazit jak v miniházené 4+1, tak také ve velké házené.

Výsledky

SK Žeravice: - Bystřice p. Hostýnem A 17:14, - Bystřice p. Hostýnem B 15:7, Žeravice - Bystřice p. Hostýnem 12:10 (házená 6+1). Branky: Mader 19, Padalík 8, Suchánek 6, Soukupová 4, Divila 3, Plevák a Škařupová 2.

(zk)