SM liga mužů

Uničov - Žeravice 30:20 (16:9)

Domácí hráči měli utkání plně pod kontrolou. K získání náskoku dokonale využili četných přesilovek, které jim hráči Žeravic svou nedisciplinovaností nabídli.

Po přestávce své vedení ještě navýšili a jen polevení v závěrečné čtvrthodině ušetřilo hosty, kterým se nedařilo zhola nic, od ještě výraznější porážky.

Branky: Ševčík 8, Hruška 5, Mikšík 3, Zedek 2, Košár a Mrázek 1.

Žeravice - Droždín 18:26 (8:13)

Domácí družstvo nastoupilo do zápasu odevzdaně a proti dosud neporaženému celku s tímto přístupem nemělo tu nejmenší šanci na úspěch. Hosté s přehledem získali vedení a bez sebemenších problémů zvítězili.

Branky: Ševčík 8, Hruška 3, Košár a Haubelt 2, Mrázek, Dobeš a Zedek

1. SM liga st. dorostenců

Uničov - Žeravice 26:18 (8:7)

Utkání bylo vyrovnané až do 45. minuty. Poté žeravičtí neproměnili několik slibných střeleckých příležitostí a zcela nepochopitelně odpadli.

Branky: Uvíra a Zámorský 5, Soušek 3, Macek 2, Koukal, J. Zubík a M. Zubík

1. SM liga starších žaček

Žeravice - ZORA Olomouc 14:32 (6:16)

Proti jednomu z lídrů soutěže nemělo domácí družstvo nejmenší šanci na úspěch.

Branky: L. Suchánková 7, Čecháková 2, Glacová, Chrudinová, Kašpárková, Kosíková, N. Zmeškalová

1. SM liga mladších žaček

Žeravice - ZORA Olomouc 16:14 (11:7)

Parádní kousek se podařil mladším žákyním, které dokonale zaskočily soupeře zvučného jména a brzy získaly pětibrankové vedení. Soupeř se z tohoto šoku postupně vzpamatovával, zejména po přestávce měl mírně navrch, ale protože domácí hráčky bojovaly ze všech sil, své vedení nakonec uhájily a získaly velmi cenný skalp.

Branky: Kašpárková 6, H. Čecháková 5, M. Bajerová a Kosíková 2, R. Čecháková 1.

Žeravice - Litovel 37:0 (19:0)

Utkání proti nováčkovi soutěže bylo jednoznačnou záležitostí a s chutí si v něm zastřílely všechny hráčky domácího družstva.

Branky: Kašpárková 9, Kosíková 7, Bajerová a H. Čecháková 5, Divilová a Mačáková 3, Soukupová 2, R. Čecháková, Kapiasová a Oravcová

1. SM liga mladších žáků

Žeravice - Velká Bystřice 8:19 (7:12)

Na rozdíl od minulého utkání s Uherským Hradištěm se žeravičtí v zápase prezentovali nižší bojovností a tento výkon na herně vyspělejšího soupeře nestačil.

Branky: Padalík 4, Mader 3, Suchánek 1.

Turnaj mladšího minižactva

Svůj druhý start, tentokrát na domácím hřišti, proměnilo nejmladší družstvo Žeravic ve své druhé vítězství. Opět nenašlo přemožitele a po vítězstvích 8:5 s Prostějovem, 15:1 s Velkou Bystřicí B, 10:1 s STM Olomouc a 12:7 s Velkou Bystřicí A suverénně vyhrálo.

Branky: Rodek 15, Bajer 12, Kotěšovský 8, Sprušil 7, Chovanec 2, Velková 1.

Turnaj staršího minižactva

Starší minižactvo SK Žeravice podalo na turnaji v Olomouci lepší výkon než před čtrnácti dny v Prostějově, na nejlepší celky ale ještě nestačilo. Po výsledcích 4:12 se Zorou Olomouc, 13:9 s Priorem Olomouc, 2:12 s Kostelcem na Hané, 12:23 s Litovlí a 7:12 s STM Olomouc skončilo na páté příčce. Branky: Bajer a Soukupová 11, A. Velková a Talla 6, Zubíková 4.

(jz)