Starší žáci prošli do hlavní části (33 týmů), kde skončili ve své skupině druzí za pozdějším finalistou FTC I. Žeravické mladší žačky v základní skupině braly čtvrté místo a v pavouku B skupiny skončily ve čtvrtfinále s HC Zlín.

Turnaj byl podle trenérů výborně obsazený. Nejvíce přihlášených družstev, celkem 68 a z toho 32 zahraničních, měla kategorie starších žáků.

„V základní skupině MC03 nás čekalo pět utkání, ze kterých jsme čtyřikrát odešli jako vítězové a jednou jako poraženi, když jsme po velkém boji nestačili na FTC Budapešť II. Ve skupině jsme tedy obsadili krásné druhé místo a postoupili do hlavní části mezi posledních 33 týmů,“ uvedl trenér starších žáků Jaroslav Soukup.

Drama proti Budapešti

V hlavní skupině poté tým čekala dvojice soupeřů a pouze vítěz skupiny postupoval do A play-off. Cennou výhru si hráči Žeravic zapsali při prvním utkání s Újezdem u Brna, ve druhém utkání je čekal maďarský FTC Budapešť II, který suverénně vyhrál svoji základní skupinu.

Během dramatického utkání dokázali starší žáci několikrát vybojovat i dvoubrankový náskok, ale i heroický výkon kluků bohužel na vytoužené vítězství nestačil.

„I přes prohru, která pro nás znamenala konec účinkování v turnaji, kluci zanechali na letošním Pragáči vynikající dojem. Když uvážíme, že jsme prohráli těsně pouze dvě utkání a to s druhým a čtvrtým týmem konečného pořadí, musíme naší účast hodnotit jen v nejlepším světle. Dokázali jsme držet krok s týmy z házenkářských velmocí, což je potěšitelný fakt,“ doplnil trenér.

Letní příprava hokejistů Přerova na sezonu 2022/23 odstartovala. Jan Svoboda
Zubři odstartovali přípravu. Bez Hermana či Kubeše

Starší mini brali stříbro

Významně na turnaji zabodovala kategorie starších mini, která přitom pravidelně netrénuje klasickou házenou 6+1. „Cílem bylo nasbírat nějaké herní zkušenosti, porovnat se s týmy, které v průběhu roku nepotkáváme, a užít si atmosféru velkého turnaje i hlavního města,“ uvedla trenérka Kateřina Rodeková.

Nakonec přitom děti dojely se stříbrnou medailí na krku. Šest výher z devíti utkání znamenaly nejprve postup mezi čtyři nejlepší v této kategorii.

„V semifinále jsme narazili na vítěze základní části HC Milevsko. Po vyrovnaném boji se konečně štěstí přiklonilo na naši stranu a po obrovské bojovnosti celého týmu jsme zápas vyhráli těsným rozdílem 13:12 brankou v posledních třech vteřinách,“ popsala Rodeková.

O první místo si to tak SK Žeravice rozdal s DHC Slávia Praha. „Za mohutné podpory starších žáků i rodičů, kteří přijeli na finálový zápas, jsme nedokázali odrazit rychlý nástup Slávie v prvních šesti minutách a zápas celkově prohráli v poměru 5:8,“ dodala trenérka.

SK Žeravice na Prague Handball Cupu 2022SK Žeravice na Prague Handball Cupu 2022Zdroj: SK Žeravice

Nadšené i mladší žačky

V konkurenci obstály také mladší žačky. První dva zápasy proti SK Kuřim a HC Milevsko sice prohrály, do třetího zápasu však již přidaly důraz v obraně a v útoku proměnily všechny šance, takže nakonec porazily TJ Sokol Kobylisy II 22:10.

„V další turnajový den nás čekal soupeř z ŠKP Bratislava. Pokračovalo se ve stejném tempu a nasazení z předchozího dne a tak přišla zasloužená výhra 14:5,“ uvedla trenérka Kateřina Bajerová.

Na následující zápas proti rakouskému klubu UHC Ganserndorf se dívky přesunuly na halu Hamr Braník a v bojovném zápase nakonec podlehly 9:16.

Třetí turnajový den se hrálo systémem play out – mladším žačkám se podařilo vyhrát nad týmem Astra Praha a nakonec podlehly v napínavém zápase soupeřkám PSG Zlín. „Holky byly z turnaje nadšené a o to nám jde především,“ uzavřela za všechny trenéry Kateřina Bajerová.

Divizní fotbalisté Skaštic (ve žlutém) v sobotním 20. kole skupiny E doma podlehli vysoko Přerovu 0:5.
Rojka vyhodil cizince a Viktorka šlape! I já dělám chyby, uznal