Z velkého boje vyšlo vítězně družstvo Počenic, a tak ani drtivá výhra Sokolů v následném zápase proti Prostějovu nemohla příliš zlepšit náladu v přerovském týmu.

FBC Sokol Přerov - SFK Kozel Počenice 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Utkání o vše začalo pro Přerov jako noční můra, když se po rychlém útoku ujal Kozel vedení. Sokoli se vzpamatovali a začali držet míček na svých čepelích. Obrana Počenic však fungovala velmi dobře a nebylo snadné se prodrat až do koncovky.

K vidění bylo několik nepřehledných situací a závarů před brankou oranžových Počenic, ale skóre zůstalo do konce první části nezměněno. Přerov vstoupil do druhé třetiny v přesile o jednoho muže, a i když kombinace vázla, dostal se míček na pravé křídlo k Neklovi a ten švihem zamířil přesně k bližší tyči – 1:1.

Průběh hry zůstal téměř nezměněn. Jen tlak Sokolů se střídal s velkými hrubkami v rozehrávce. Jednu takovou potrestal svým druhým gólem počenický Zapletal a strhl vedení opět na stranu svého celku.

Sokoli si vytvářeli nadále dost střeleckých pokusů, ale další branku se jim proti dobře chytajícímu brankáři nedařilo vsítit. Na druhé straně byly útočné výpady sice ne tak hojné, za to však byly tyto šance obrovské.

Díky Panákovi v brance ovšem nebyly využity. Hra pokračovala ve vysokém tempu i v posledním dějství. Z brejků hrozící Kozel dokázal ve skóre utéci již na dva góly, když se trefil Uhrinovský. Vzápětí však drama přiblížil přerovský Sohlich, který přesně trefil z dálky horní růžek branky Michajloviče – 2:3. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času.

Obrana Počenic se zdála však nepřekonatelná, obzvláště potom, co se ani Sohlichovi z blízka nepodařilo srovnat. Při závěrečné power-play rozpoutal nadšení borců v oranžovém nejproduktivnější hráč ligy Uhrinovský, který se trefil do prázdné klece.

Branky: Nekl (Malina), Sohlich (Dohnal).

FBC Playmakers Prostějov - FBC Sokol Přerov 4:12 (0:4, 1:5, 3:3)

Přerovští se obávali snížení motivace do zápasu s Prostějovem, ale Playmakeři byli na tom obdobně a už jim prakticky o nic nešlo. První gól se povedlo vstřelit Přerovu v osmé minutě a v obranné fázi žalostně hrající Prostějov ztrestaly další tři góly v rychlém sledu za sebou – 4:0.

S chutí hrající Sokoli asi sami nečekali tak jasný průběh zápasu, který ve druhé třetině potvrzovali dalšími góly. Prostějovu se povedlo trefit až za polovinou zápasu, když snižoval na 1:6.

Ve druhé třetině se dařilo zejména Klimeckému, který ke dvěma brankám přidal stejný počet nahrávek. Po prostřední části hry tak Sokoli vedli už 9:1. Exhibiční tempo pokračovalo i ve třetí třetině.

Pozornost Přerova v obraně však „zákonitě“ opadla a otáčet se musel i Panák v brance. Desítku trefil Nekl, který zkompletoval svůj hattrick, a pět minut před koncem to bylo 12:2. V závěru se Prostějovu podařilo ještě dvěma trefami kosmeticky upravit výsledek.

Branky: Nekl 3 (Klimecký 2, Koutný), Klimecký 2 (Koutný 2), Obručník (Gereš), Malina, Jurečka (Veselý), Vrba (Veselý), Sohlich (Dohnal), Veselý (Jurečka), Dohnal (Koutný).

Sestava: Panák - Malina, Jüngling, Hnila, Dohnal - Veselý, Jurečka, Sohlich, Klimecký, Koutný, Nekl, Pospíšilík, Vrba, Gereš, Vrba.

Ani vysoká výhra nad Prostějovem však příliš nepomohla Přerovu v boji o postup do baráže o 1. ligu. Na vedoucí Počenice ztrácejí Sokoli čtyři body a spoléhat na dvojnásobné klopýtnutí hráčů Kozla se jednoduše nedá. Přerovu příliš nevyhovoval vývoj utkání s Počenicemi – musel téměř celý zápas dotahovat vedení soupeře, který ze zabezpečené obrany vyrážel do hodně nebezpečných kontrů.

„První zápas jsme nezvládli hlavně psychicky. Kupili jsme mnoho chyb a hra byla nepřesná; navíc metr, který nasadili rozhodčí, nám nesvědčil,“ zmínil přerovský kapitán Pavel Vrba. Útočník Radim Klimecký poukázal na to, kdo že vstřelil Přerovu všechny čtyři góly: „Zápas rozhodla první lajna Počenic, která potvrdila výtečnou formu z celé sezony.“

Vrba ještě poznamenal k zápasu s Playmakery: „Ve druhém utkání, kdy už nešlo skoro o nic, jsme ukázali, že florbal hrát umíme, a bez nervů jsme si pochutnali na Prostějovu.“

Petr Šufánek