Z utkání jste udělali pěkné drama, takže jak bude znít vaše hodnocení?

V prvním poločase jsme začali hodně rozpačitě a až v závěru jsme hráli tak, jak jsme si to před zápasem říkali v šatně. Bohužel ani vstup do druhé půle nám nevyšel, když jsme hodně stříleli z nepřipravených pozic. I když jsme si říkali, co budeme hrát, tak jsme pokyny neplnili, což mělo za následek, že jsme soupeři rozchytali gólmana. Nám se naopak v obraně moc nedařilo spolupracovat s Petrem Štolcarem. V závěru nás pak ale podržel třemi krásnými zákroky a my jsme toho dokázali využít.

Jak to vypadalo na brankovišti? Zdálo se mi, že to byl hodně tvrdý boj.

Každý zápasy s Kopřivnicí hodně bolí, hlavně pak na brankovišti. Všichni jsme to dnes odedřeli, a i když se nám nedařilo, tak jsme to bojovností dotáhli do vítězného konce.

V poločase jste vedli o sedm branek, ovšem v 50. minutě se Kopřivnice dostala na 26:25. Udělali jste z utkání zbytečné drama, které vůbec nemuselo být.

Přesně tak. Ještě jsme si v šatně říkali, že budeme trpěliví jak v útoku, tak v obraně, což jsme vůbec neplnili. Nevím, čím to bylo. Možná lehkovážností. V útoku jsme chtěli hrát na jistotu, a z ničeho nic jsme začali zbrkle hrát jeden na jednoho bez kombinací, a z toho pramenily chyby.

Nicméně dva důležité body máte, tak alespoň s těmi můžete být spokojeni.

S hrou být moc spokojeni nemůžeme, ale s body určitě.

Dnes se vám střelecky dařilo. Dal jste sedm branek a společně s Tomášem Perničkou a Robertem Plškem jste tým střelecky táhli. Jste tedy spokojený se svým výkonem?

Jsem především rád, že mi tam alespoň něco spadlo, protože poslední dva zápasy jsem se střelecky trápil.

Svůj sen o první šestce sníte dál. Do konce základní části zbývají poslední tři kola a vy máte na sedmou Plzeň a osmé Hranice náskok dvou bodů.

Bude to hodně těžké, protože Plzeň na jaře ještě neprohrála a chce jít nahoru. My nemusíme, nejsme ničím vázaní, ale chceme, abychom nadstavbovou část už mohli odehrát v klidu a nemuseli se stresovat bojem o záchranu.

Další zápas a řekl bych že dost klíčový, vás čeká v Třeboni, která je sice s pouhými třemi body poslední, ale na jaře jde celkem herně nahoru.

Tam to asi bude hodně těžké. Musíme se poučit z dnešního zápasu a zlepšit se jak v obraně, tak v útoku, abychom v Třeboni uspěli.