Stříbro nakonec brala domácí dvojice ze Šitbořic.

„Přerovská žákovská kolová stála na pódiu po pěti letech,“ uvedl za oddíl kolové Spartaku Přerov bývalý úspěšný reprezentant Antonín Přikryl.

Už ne tak povedenou sobotu mají za sebou přerovští muži. Ti ve druhém kole 2. ligy na domácí palubovce v sokolovně zvítězili jen v jednom zápase. Roman Oral s Martinem Brouškem tak obsadili předposlední šesté místo.

„Hrozbu sestupu do oblastního přeboru mohou ještě odvrátit ve třetím kole v říjnu,“ zmínil Antonín Přikryl. V Přerově dominovaly dvojice Favoritu Brno, Šitbořic a Zlína.

O soutěž níže však přerovský Spartak má taktéž své zastoupení. V oblastním a krajském přeboru jsou po třech kolech v čele tři družstva mužů Přerova před týmy Olomouce a Nezamyslic. Nejblíže triumfu a kvalifikaci o postup do 2. ligy jsou Filip Váňa s Liborem Pánkem. Rozhodne se ve čtvrtém kole.

Také v červenci čekají přerovskou kolovou důležitá utkání. Junioři startují mimo jiné ve finále mistrovství republiky kategorie do 23 let. V kvalifikaci na mistrovství Evropy juniorů bude bojovat Filip Váňa se zlínským Vavrušou, startovat bude i přerovská „dvojka“ ve složení Matěj Karas – Denis Bubeník.