„Odehráli jsme dvě skvělá utkání vycházející z dobré obrany. Na začátek sezóny jsem neočekával takový kompaktní výkon, jelikož to bylo vlastně čtvrté utkání, které jsme odehráli v takové sestavě, ve které navíc chyběli tři hráči základního kádru,“ pochvaloval si trenér Přerovanů Radek Otáhal.

Úspěšnější byli jeho svěřenci v prvním utkání proti Slavii Praha, ve kterém domácí hráče od začátku jasně přehrávali a utkání dovedli do vítězného konce s vysokým rozdílem 14:6.

Druhé utkání bylo reprízou loňského finále soutěže proti celku Stepp Praha. Duel byl celou dobu napínavý a o poznání vyrovnanější. Přerované se se soupeřem přetahovali o každý míč a do druhé půle se nastupovalo za vyrovnaného stavu 8:8.

I celý druhý poločas probíhal ve znamení velmi dramatické a vyrovnané hry a nebylo překvapením, že i po závěrečném hvizdu skončilo utkání nerozhodně 13:13. O konečném výsledku tedy rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu hráčů Steppu.

„Kluci do toho dali všechno, trošku jim chyběla jistota při zakončování, z čehož plynulo značné množství neproměněných šancí. Každopádně bych je chtěl všechny velmi pochválit,“ zmínil přerovský kouč.

O VÍKENDU POPRVÉ DOMA!

Muži KVP díky jednomu vítězství a prohře na penalty přivezli z Prahy cenné čtyři body a po prvním kole soutěže jsou na třetím místě za Steppem Praha a Kometou Brno.

„Jsem rád, že jsme z Prahy odvezli čtyři body, zejména mě potěšil herní výkon proti týmu Stepp Praha, který může být jedním z aspirantů na titul v letošní sezoně. Drobnou kaňkou na tomto solidním vystoupení pak byly zbytečné osobní tresty některých hráčů za nesportovní chování. Toho se musíme v následujících zápasech vyvarovat,“ uzavřel Radek Otáhal.

Už tento víkend čeká KVP domácí premiéra. V přerovském bazénu hostí nejprve v sobotu od 11.45 dalšího z favoritů soutěže – brněnskou Kometu. V podvečer od 17.15 pak sehrají duel s Hradcem Králové.

Stepp Praha – KVP Přerov 14:13 po penaltách (5:2, 3:6, 3:1, 2:4)
Branky KVP: Jurčík 5, Janíček 3, Plvan 3, F. Mazánik 1, Holibka 1.

SK Slavia Praha – KVP Přerov 6:14 (0:3, 3:4, 1:5, 2:2)
Branky KVP: Holibka 4, Janíček 3, Jurčík 2, F. Mazánik 1, Plvan 1, Prachár 1, Chromčík 1, J. Otáhal 1.
Sestava KVP: Mac, F. Mazánik, Němec, Jurčík, Plvan, A. Otáhal, Holibka, Tysovskyy, Chromčík, Janíček, Přemyslovský, J. Otáhal, Prachár. Trenér: Radek Otáhal.