Z borců AD Pemap Brodek u Přerova se s nimi pustilo do zápolení trio Aleš Dedek, Václav Klakurka a Jiří Klíma. Čekala na ně menší sousta než loni, a to 1 kilometr plavání, 30 km MTB a 8 km běhu. Plavalo se v rybníku a olympionik Martin Krňávek ukázal všem, že ještě nemíní stárnout, když byl první v depu u kola. Klakurka a Klíma se ve vlnách neztratili a vyjížděli z depa na 11. respektive 18. pozici. Opozdil se Dedek, který odjížděl na 34. místě. Okolní kopcovité terény řádně prověřily fyzickou připravenost, a také zamíchaly průběžným pořadím.

Výborný Klíma se posunul čtvrtým nejrychlejším časem kola ke špici, aby zaostal za nejlepším Kubíčkem z týmu Red Bull Specialized pouze o půl minuty. Smůlu měl Klakurka, kterému praskl rám, ale i s tímto handicapem se nevzdal a cyklo úsek dokončil. V závěrečném osmikilometrovém běhu svoje pozice ještě vylepšili a potvrdili, že i s velkými jmény se dá držet krok.

Celkovým vítězem pohárového závodu se stal Kubíček z Red Bull Specialized týmu, druhý skončil Zadák (Tri-Lamy Brno) a třetí Novák (X Team-Bano Karlovy Vary). Klíma byl osmý, Klakurka dvanáctý a Dedek třináctý. V kategorii M 2 zvítězil Klíma před Klakurkou a v kategori M 3 vybojoval Dedek zlato.

Příštím pohárovým závodem je Xterra Horní Planá na Lipenské přehradě.

Hanácký pohár

Po náročném závodě Českého poháru si jenom triatlonisté AD Pemap Brodek vyměnili horská kola za silniční, aby se zúčastnili pátého závodu, tentokráte Hanáckého poháru, který se jel současně i jako mistrovství Olomouckého kraje.

Závodu se nezúčastnila klasická pohárová trojice Dedek, Klakurka, Klíma, ale pouze první dva jmenovaní. Klíma Hanácký pohár neabsolvoval kvůli zranění. Připojili se ke stovce startujících, kteří usilovali o mistrovské tituly. Pořadatelé pro ně připravili distance 0,5 km plavání, 20 km na kole a 5 km běh.

Plavalo se v místní vodní nádrži a z úvodního depa odjížděla první dvojice Klakurka a junior Kukrle z Loštic. V cyklistické části se spojili s trojicí Vrba, Horák, Navařík. Dedek si po plavání na kole značně polepšil a prokousával se sólově ke špici.

Na závěrečných pět kilometrů vybíhala v čele dvojice Klakurka, Vrba. Ve stoupání k obrátce Vrba nestačil, nepatrný náskok si Klakurka uhlídal až do cíle a stal se přeborníkem Olomouckého kraje. Dedek zvládl atletickou část na výbornou, doběhl celkově třetí a v kategorii M 3 zvítězil.