„Fantastický zápas od začátku do konce. V prvním setu to nevyšlo, ale celkově to byl ode mě neskutečný zápas,“ pochvaloval si Veselý bezprostředně po nečekaném triumfu v televizním rozhovoru.

Tenista prostějovského klubu soupeře zaskočil hlavně výborným servisem, vyhnul se i zbytečným nevynuceným chybám. „Dostával jsem ho pod tlak a často jsem se snažil chodit k síti. Nestává se často, abyste vedli proti takovému hráči,“ rozplýval se Jiří Veselý.

Aktuálně až 124. hráč světa si připsal třetí skalp hráče TOP 10 v kariéře a ve 2. kole slavného Wimbledonu se potká s antukovým specialistou Pablem Cuevasem z Uruguaye.

MUCHOVÉ TRÁVA SEDÍ

Úspěšný vstup do turnaje má za sebou také Karolína Muchová. Olomoucká rodačka si ve dvou setech poradila se Srbkou Aleksandrou Kruničovou.

„Jsem ráda, že jsem to zvládla ve dvou setech a že jsem ve druhém kole. Na trávu si ještě zvykám, ale baví mě to, ráda hraju servis – volej,“ prozradila 22letá extraligová hráčka Přerova, která na specifickém povrchu odehrála teprve své šestnácté utkání kariéry. Bilance deseti výher a šesti porážek ale její slova potvrzuje.

Kromě neúspěchu Markéty Vondroušové, která překvapivě padla ve dvou setech s Američankou Brengleovou, bylo wimbledonské pondělí pro české barvy úspěšné. Do dalšího kola postoupily také Karolína Plíšková a Marie Bouzková.