Vymazal doběhl druhý v Radíkovské patnáctce

Radíkov – Jubilejní desátý ročník Radíkovské patnáctky se uskutečnil v sobotu 18. února se startem od Chaty pod věží nad Radíkovem u Olomouce. Závod se běžel jako čtvrtý podnik Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a přilákal na start 77 sportovců. Z vytrvalců přerovského regionu si nejlépe vedl celkovým druhým místem Petr Vymazal hájící barvy SK Salix Grymov.

24.2.2012 1

Ilustrační foto.Foto: Karel Loukota

I když se oproti předcházejícím dnům dost oteplilo, trasu velmi náročného krosu po lesních cestách v okolí Svatého Kopečku a Radíkova nesmírně ztížil příval nového sněhu, který vytrvalcům značně komplikoval samotný běh. Muži do 59 let absolvovali dva okruhy o délce 7,8 kilometru, ženy a muži starší jeden okruh.

Krátce po společném startu se v čele vytvořila tříčlenná skupina, která pak předvedla dokonalý taktický závod. Po zrychlení ve druhém kole, kdy se neustále vzdalovala svým pronásledovatelům, se rozhodovalo až v závěrečném finiši. V něm zvítězil nejmladší z trojice David Pelíšek (Fortex Moravský Beroun) časem 59:17 minut, druhý doběhl Přerovan Petr Vymazal (SK Salix Grymov, 59:21) a třetí místo zůstalo pro Ondřeje Horáka (Fortex Moravský Beroun, 59:26).

V hlavní kategorii mužů do 39 let obsadil pátou pozici Petr Kučera z SK Salox Grymov (1:02:41 hod.).

Mezi muži 40–49 let se na stupně vítězů probojoval Tomáš Svoboda ze Všechovic druhým místem (1:02:41), pátý byl Marek Štěpán (TJ Sokol Týn nad Bečvou, 1:09:51) a šestý Michal Dvorský (AD Cyklo Brodek u Přerova, 1:10:11).

Sedmou příčku mezi muži ve věku 50–59 let obsadil František Kopečný (TTS Osek nad Bečvou, 1:26:49).

V kategorii veteránů 70 a více let vybojoval stříbrnou placku říkovický Jindřich Tomíšek (46:58). Oldřich Kousal z SK Přerov byl čtvrtý.

V kategorii žen do 34 let se na stupně vítězů probojovala třetím místem Hana Slováčková (SK Salix Grymov, 38:09) a v kategorii 35–44 let obsadila Jarmila Palíšková z téhož oddílu čtvrtou příčku (38:32). (m)

24.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.

Dálnici z Lipníka zavřela havárie, ucpaly se i cesty okolo

Nehoda zastavila v pondělí ráno hlavní tah mezi Ostravou a Olomoucí.

Nepropásněte! Výsledky voleb ve vaší obci, názory, podrobnosti

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.

Viktorka popáté v řadě neinkasovala a v pohodě přehrála tápající Hněvotín

FOTOGALERIE / V jednoznačnou záležitost domácích se proměnilo utkání 12. kola krajského přeboru mezi Přerovem a trápícím se Hněvotínem.

Po vyrovnání studená sprcha. Zubři v závěru ztratili duel ve Frýdku

Trápení v ofenzivě trvá, přerovští hokejisté vstřelili ve Frýdku-Místku jediný gól, a přestože to byl v 56. minutě ten srovnávací, odjeli s porážkou 1:3. Rysi se díky sobotní výhře posunuli na třetí místo WSM ligy, Zubři klesli na páté.