Každý rok se do úspěšného projektu zapojí přes 150 tisíc žáků z celé ČR.

„Olympijský trénink se u nás uskutečnil už v tomto školním roce. Přijela Šárka Kašpárková se svým týmem a jsme rádi, že se to znovu povedlo a naše škola byla vybraná,“ řekla ředitelka školy Simona Zapletalová.

„Děti si akci užily. Sportovci jim připravili trošku odlišné alternativy toho, co jim nabízejí naši učitelé v hodinách. Setkání s úspěšnými sportovci bylo pro žáky velice atraktivní,“ pochvaluje si.

Vítězné školy se tradičně losovaly. Šťastnou ruku měl tentokrát český freestyle motokrosař Petr Pilát, který právě základní školu v Plumlově zařadil mezi čtrnáct vyvolených.

„Jsem rád, že jsem se mohl na losování podílet. Je vždycky fajn, když můžete někomu udělat radost. Snad se na nějaké školy osobně dostanu a zažiju s dětmi super den,“ uvedl Pilát.

Na Olympijský trénink se v Plumlově všichni těší, přestože v této základní škole nejsou čistě sportovní třídy.

„Minule jsme vybrali žáky z jednotlivých tříd, kteří reprezentují školu a jezdí na soutěže. I když se naše škola neprofiluje jako sportovní, to v žádném případě, tak dosahujeme pěkných výsledků. Máme tady skvělé žáky a skvělé sportovce a takové akce jsou jenom ku prospěchu,“ těší ředitelku Simonu Zapletalovou.

Na Prostějovsku tak přivítají jednoho z ambasadorů projektu. K těm patří třeba halová mistryně Evropy Denisa Helceletová, jedna z nejúspěšnějších českých basketbalistek Ilona Burgrová nebo bronzová medailistka z olympiády v Atlantě Šárka Kašpárková.

Sazka Olympijský vícebojZdroj: Deník / Radek Valenta

SPORTOVNÍ VYBAVENÍ PRO HORNÍ MOŠTĚNICI
Spolu s Pilátem se losování zúčastnila taky paralympijská atleta Anna Luxová, která vybrala pět škol pro Sportovní dny Paralympijské výzvy. Společně pak vylosovali výherce hlavních cen, kteří obdrží sportovní vybavení od společnosti Hervis v celkové hodnotě jeden milion korun. Mezi nimi figuruje i Základní škola Horní Moštěnice, která se může těšit na šek v hodnotě deset tisíc korun.