V prvních letošních vedrech to jezdci na zaprášené trati neměli jednoduché. S podmínkami se nejlépe popral v kategorii Kartcross Ondřej Šlechta, za ním dojel Jan Kuneš, třetí skončil Jakub Mrvka. Také domácí jezdec Josef Hartmann si netradičně zazávodil právě v této kategorii. Jindy totiž pilot z Čekyně jezdí rally sprint. Na domácí trati si prakticky bez příprav vyjel slušné desáté místo.

„Prášilo se docela dost, ono je to v Přerově takové specifické, že se trať nedá pořádně kropit. Bylo to ale pro všechny stejné, mně se jelo docela dobře. Rozhodnutí závodit v Kartcrossu padlo hodně narychlo, odjel jsem si tady asi jen dvacet zkušebních kol. Byla to zajímavá změna oproti rally, kde člověk prakticky celý den sedí v autě. V budoucnu budu rád za každou podobnou příležitost si zase zajezdit, tady jsme se rozhodli pro účast vlastně díky tomu, že trať mám doma," přiblížil své působení na mistrovství republiky Josef Hartmann.

Slušně obsazená byla nejvíce sledovaná divize 7 – Super Buggy. Tu ovládl Jan Smrž, který se tak posunul na třetí místo v průběžném pořadí. Tolik se nedařilo ani vedoucímu muži MMČR Borisu Vaculíkovi, který dojel šestý, hned za ním skončila žijící legenda autokrosu Jaroslav Hošek.

V kategorii Buggy 1600 se z vítězství ve finále radoval Petr Nikodém. Druhou pozici vybojoval Vít Nosálek, neztratil se ani třetí Roman Polák. Průběžnému pořadí seriálu vládne právě Nikodém.

Divizi 5 cestovních vozů ovládl Aleš Plichta na Subaru Impreza 200, druhý dojel Miroslav Neumann se svým Mitsubishi Lancer a třetí příčku nakonec urval Luboš Kužel s Audi A2 2000. V celkovém pořadí MMČR je na tom v této divizi nejlépe Bořivoj Kořínek.

Cestovní vozy se po Přerovské rokli proháněly také v rámci divize 6. Nejrychlejší v ní byl Marek Joura junior, druhá pozice ve finále patřila Janu Ratajskému. Bronzový stupínek si vyjel Martin Kopena, všichni jezdci jeli s Feliciemi. V celkovém pořadí seriálu je na čele Joura.

Juniorská kategorie Buggy se nejlépe podařila zajet Milanu Vaňkovi. V těsném závěsu dojel Filip Šmíd. Malé děti jsou rozděleny do tří kategorií divizí Racer Buggy. V kategorii 125 RB byl nejrychlejší Josef Švorc. Mezi jezdci ve 160 RB se z vavřínů radoval Jiří Matějka, kategorii 250 RB opanoval Martin Kadlečík.