„Naši kluci podali nadstandardní výkon, měsíc jsme se na to připravovali, ladili jsme formu a vyšlo to. Bylo to super," pochvaloval si trenér starších žáků SK Kojetín Radek Ptáček.

Kojetínští mladíci nejprve prošli bez ztráty setu základní skupinou, v níž si poradili se Znojmem, Svitavami i Libercem. Ve čtvrtfinálové skupině domácí tým za vydatné podpory fanoušků bojoval po výhře s Českými Budějovicemi o účast v zápasech o medaile s Brnem. Klíčové utkání ale nezvládl a po prohře 1:2 se musel spokojit s šancí nejlépe na páté místo.

Pondělí patřilo závěrečným bojům. Kojetín nejprve dopoledne zdolal Hradec Králové a bylo jasné, že si to o pátou příčku rozdá s Kolínem. Po vyrovnaném prvním setu, který domácí ztratili v poměru 23:25, převzali kojetínští mladíci otěže zápasu pevně do svých rukou a po výhře 2:1 na sety mohli začít slavit.

Nejlepším celkem turnaje a mistrem republiky se stali starší žáci ČZU Praha. Ti ve finále zdolali Příbram. O bronz se utkala družstva Brna a České Třebové. Úspěšnější byli právě přemožitelé Kojetína, což jen dokazuje, jak blízko byli domácí zisku vytoužené medaili.

Závěr akce navíc zpestřila návštěva české juniorské reprezentace, která si v Kojetíně udělala zastávku na cestě ze zlatého mistrovství Evropy, což bylo parádní tečkou za organizačně výborně zvládnutým turnajem.

„Všechny mančafty, které se tady sešly, jsou naprosto vyrovnané. Velkým úspěchem by bylo dostat se do finále, což se nám nepovedlo. Takže ta třešnička na dortu trošku chybí, ale jinak byl průběh turnaje úžasný, vše bylo výborně zorganizováno, všichni jsou spokojení a nadšení," uzavřel Radek Ptáček.

Sestava Kojetína: Josef Kusák, Tomáš Ptáček, Tomáš Macek, Jan Dočkal, Matěj Šóš, Jakub Meduna, Michal Hofírek, Štěpán Horák, Adam Válek, Jakub Smolík, Martin Koňařík. Trenéři: Tomáš Sedláček, Radek Ptáček, Tomáš Malčík.

Konečné pořadí na 1. - 12. místě:

1. ČZU Praha
2. Příbram
3. Brno
4. Česká Třebová
5. Kojetín
6. Kolín
7. Liberec
8. Hradec Králové
9. České Budějovice
10. Svitavy
11. Nový Jičín
12. Česká Lípa