Výkonný výbor PVK v čele s Josefem Kulíškem má ve své koncepční práci jasno. „Chceme navázat na práci z minulých let s mládeží a vybudovat kvalitní vrcholové družstvo žen, které tady na nějaké úrovni bylo, ale roky hrálo na chvostu tabulky či jen o záchranu. Podle mě by měl hrát první tým důstojnější roli,“ říká Kulíšek.

Proto udělal předseda vše pro to, aby v Přerově udržel Vladimíra Sirvoně. „Je to kvalitní, známý trenér a myslím si, že je zárukou toho, že se v Přerově bude hrát dobrý volejbal,“ podotýká.

Aby došlo na jeho slova, musel stávající tým naprosto změnit svou tvář.

„Je to zatím taková přechodná fáze, družstvo se musí budovat postupnými kroky. Budeme hrát ale v extralize určitě důstojnější roli a chceme pracovat koncepčně tak, abychom v Přerově vybudovali tým, který dlouhodobě bude hrát v horní polovině tabulky,“ líčí předseda.

Do Přerova přišla řada zkušených a kvalitních hráček a vedení jim chce proto poskytnout naprosto profesionální podmínky. „Naše cesta v budování týmu vede k profesionalizaci. Ne jen k té hráčské, ale též aby přístup klubu k hráčkám byl na profesionální úrovni. Chceme, aby to tady nějakým způsobem začalo fungovat a dostavily se výsledky,“ má jasno Kulíšek.

Nejdřív střed a potom k výšinám

Též Vladimír Sirvoň, který před časem v Přerově podepsal novou tříletou smlouvu, má jasnou vizi.

„Zůstal jsem tady jen díky tomu, že současné vedení klubu nemá zájem hrát stále jen o záchranu. Laťka je nastavená tak, že bychom se měli pohybovat ve středu tabulky. Letos chceme tým stabilizovat a následně se odrazit výše a několik roků působit v první čtverce. Náš cíl je udržet tento tým minimálně dva, tři roky pohromadě. Jsem přesvědčený, že kádr bude mít vynikající kvalitu,“ říká trenér.

Tu by měla zaručit například kapitánka Dita Gáliková, bývalá reprezentantka, která prošla řadou špičkových klubů a nyní zakotvila v Přerově.

„Byla jsem oslovena trenérem Sirvoněm a jelikož Přerov je blízko mého bydliště, tak jsem neváhala, protože trenéra už znám hodně dlouho a vím, že tým dokáže dotáhnout do vysokých sfér,“ nechala se slyšet.

Zaručená kvalita

Další ústřední postavou bude bezesporu Kristýna Pastulová připravující se nyní s českou reprezentací na mistrovství světa. Ale i ostatní jména jako například Lea Murčinková, Eliška Ticháčková či nově příchozí Ivana Cebáková zaručují kvalitu.

Nebude to ovšem moc velké sousto pro klubovou pokladu?

„Rozpočet máme na celou sezonu pokrytý, takže žádné problémy mít nebudeme. Rozpočet je oproti loňskému roku, co se týká týmu žen, mírně navýšený, ale je to v mezích toho, co už připravoval starý výbor, možná jen opravdu velice mírně překročený,“ ujišťuje závěrem předseda Kulíšek.