Hosté měli výborný vstup do utkání a brzy vedli 2:10. Frýdek ovšem postupem času hru vyrovnal, avšak koncovka patřila Přerovu. Celé utkání bylo nesmírně vyrovnané a vždy se rozhodovalo až v závěru jednotlivých setů. Druhý a třetí si na své konto připsaly domácí dívky po výsledcích 25:23 a 25:21. Stejným rozdílem jako Frýdek ve třetí, tak Přerov ve čtvrté sadě zvítězil o čtyři body a muselo se tak do tiebreaku. Ve zkrácené hře měly více štěstí volejbalistky z Hané, vyhrály 12:15 a z Frýdku si tak odvezly dva body.

„Hrál se velmi pěkný volejbal extraligové úrovně se spoustou nádherných a obětavých výměn. Ve čtvrtém setu se výborně na útoku rozehrála Murčinková, kterou jsme neubránily. A také zákroky libera Dedíkové zvedly Přerov do hry. Ten vyhrál i pátou sadu, když byl lepší jak útočně, tak na přihrávce,“ vysekla přerovskému týmu poklonu Alexandra Dedíková, trenérka Frýdku-Místku.

„První set jsme začali dobře, využili jsme toho, že Frýdek byl pod tlakem. Další dvě sady z naší strany byly špatné. Ve čtvrté a páté části hry se bojovalo o každý míč z obou stran. Lépe jsme zvládli koncovky a odvážíme si dobré dva body,“ sdělil pro web Českého volejbalového svazu kouč Přerova Vladimír Sirvoň.

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – PVK PRECHEZA 2:3 (-22, 23, 21, –21, –12)

Nejvíce bodů: P. Kojdová a H. Kojdová 15, Závodná 13, Orlovská 12 – Murčinková 17, Mátlová, Gambová a Gáliková 15.

Čas: 108 minut. Rozhodčí: Vojtíšek, Dziacký. Diváci: 200.

TJ Sokol Frýdek-Místek: Frigmanská, Orlovská, Mazurová, P. Kojdová, H. Kojdová, Závodná, libero: Spíčilová. Střídala: Pavelková. Trenérka: Alexandra Dedková.

PVK Precheza: Nováková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, libero: Dedíková. Střídaly: Kohoutová, Skřičková. Trenér: Vladimír Sirvoň.

Přerovské volejbalistky drží v nadstavbové skupině o šesté až desáté místo druhou příčku se shodným počtem bodů jako první Frýdek-Místek, ovšem mají jedno utkání k dobru. Pokud tedy svěřenky trenéra Sirvoně v sobotu (začátek v 18 hodin) ve své hale porazí Ostravu, vyskočí opět do čela.