Ani jeden z týmů nenastoupl k úvodnímu zápasu série o sedmou příčku kompletní. Přerov už hrál bez své první nahrávačky Ticháčkové a ostravskému výběru zase chyběly obě nemocné středové hráčky.

Vyrovnaný první set se rozhodoval až v samotném závěru. Více štěstí měl Přerov, který za stavu 26:25 zaznamenal eso a úvodní sadu tedy vyhrál tím nejtěsnějším rozdílem.

Po změně stran mu ale odešel příjem a po celou dobu jen dotahoval. Navíc se zranila kapitánka Gáliková, kterou nahradila Nucová. Domácí volejbalistky se nedokázaly vyrovnat s dobrým blokem soupeře, který ve druhém setu zaznamenal hned sedm bodů. Brzy tak bylo srovnáno po vítězství Ostravy 15:25.

Třetí pokračování zápasu přineslo jako v úvodní sadě vyrovnaný průběh. S blížícím se závěrem si ale svěřenky trenéra Sirvoně vypracovaly mírný náskok, který v koncovce ještě navýšily na 25:19.

Ve čtvrtém sety byly k vidění dva důležité obraty. Ten první zaznamenal Přerov za stavu 11:11, kdy odskočil čtyřmi body na 15:11. Druhou polovinu ale opanoval soupeř, jenž zvrátil skóre na 18:19. Naposledy vyrovnáno bylo za stavu 23:23. V závěru měla více štěstí Ostrava a vynutila si tiebreak.

Ten pro ni začal velice slibně, když vedla 2:6. Přerov ovšem zabral a při změně stran už bylo skóre 8:7 v jeho prospěch. Ve zlepšené hře pokračoval i nadále a soupeři dovolil zaznamenat už pouze jediný bod. Zvítězil tedy 15:8, celkově 3:2 na sety a v sérii na dva vítězné zápasy se ujal vedení.

„Beru to spíše jako přípravu do příští sezonu. Na palubovce jsme měli hned tři juniorky a další dvě střídaly. Pro mnohé z nich to bylo první utkání v extralize žen. Už si přejeme, aby sezona skončila. Nejdříve jsme se jí nemohli dočkat, teď už se to ale celé jen dohrává. Bylo to poznat i na divácké návštěvě. Sezona je zbytečně natažená pro týmy na pátém až osmém místě. I když jsme v Přerově prohráli, s výsledkem jsme spokojeni,“ nechal se slyšet ostravský kouč Jiří Kozel.

V podobném duchu zhodnotil utkání i domácí trenér Vladimír Sirvoň. „Už to nemělo náboj ani úroveň. Nijak speciálně jsme se na zápas nepřipravovali, děvčata hrála už jen za sebe, o svůj kredit. Hodnotit, zda jsem spokojen či nikoliv, rozebírat nebudu. Každopádně jakékoliv vítězství je pozitivní, i když se hraje dobře či zle,“ pověděl.

PVK Přerov Precheza – TJ Mittal Ostrava 3:2 (25, –15, 19, –24, 8)

Sestavy

PVK Přerov Precheza: Skřičková, Mrázková Gáliková, Gambová, Murčinková, Pastulová, libero Cebáková. Střídaly: Skalová, Nucová, Zajícová. Trenér: Vladimír Sirvoň.

TJ Mittal Ostrava: Hermannová, Polášková, Elblová, Lindovská, Michalíková, Spáčilová, libero Krotká. Střídaly: Mayerhoferová, Holišová. Trenér: Jiří Kozel.

Stav série: Přerov – Ostrava 1:0 (3:2).

Druhé utkání těchto dvou soupeřů se hraje v sobotu v Ostravě a případný třetí rozhodující zápas poté ve středu 4. května od 18 hodin v Přerově.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku