Na domácí straně dostaly hodně prostoru juniorky a do Přerova se doslova zakously. V první části mu dovolily uhrát jen patnáct bodů. „Špatná přihrávka a slabé podání, to byly stejně jako v předchozích zápasech naše největší problémy. Jejich vinou jsme se v prvním setu vůbec nedostali do hry,“ uvedl pro oficiální klubový web přerovský kouč Vladimír Sirvoň.

Hru po změně stran naopak opanovaly volejbalistky Prechezy, které zvítězily 21:25 a srovnaly na 1:1. Třetí set vyhrála stejným poměrem Ostrava a opět byla blíž svému cíli. Přerovská děvčata se ale nedala a vynutila si tiebreak. V něm dovolila soupeřkám uhrát jen 11 bodů a zvítězila tak 2:3 na sety.

„Když zohledním hodně oslabenou sestavu soupeře s mnoha juniorkami, měli jsme být i bez první nahrávačky Ticháčkové lepší. Chvílemi to tak bylo a chvílemi ne, utkání se opět vyvíjelo ve značných výkyvech,“ neměl Sirvoň příliš důvodů ke spokojenosti.

Každopádně tým Prechezy Ostravu i podruhé porazil a zajistil si tak sedmou příčku v české extralize v soutěžním ročníku 2010/2011. „Aspoň z toho, že holky zabraly a dokázaly vyhrát, mám trochu radost. Náš výkon znovu neměl ani zdaleka potřebnou úroveň, avšak sedmé místo jsme přesto získali, což je takové malé plus na závěr soutěže. Ještě, že už je ale sezona za námi,“ uvedl Sirvoň na klubovém servru.

TJ Mittal Ostrava – PVK Přerov Precheza 2:3 (15, –21, 21, –18, –11)

Sestavy

TJ Mittal Ostrava: Mayerhoferová, Holišová, Spáčilová, Lindovská, Zedníková, Bulinová, libero Krotká. Střídaly: Čuboňová, Kukučová, Šípová. Trenér: Jiří Kozel.

PVK Přerov Precheza: Skřičková, Gáliková, Murčinková, Skalová, Gambová, Pastulová, libero Zajícová. Střídaly: Mrázková, Nucová, Cebáková. Trenér: Vladimír Sirvoň.

Konečný stav: Ostrava – Přerov 0:2 (2:3, 2:3)

Tímto zápasem sezona pro přerovské volejbalistky skončila a je už čas pomalu střádat plány na tu další. Podle slov trenéra Sirvoně z poslední doby dojde v kabině k velkému zemětřesení. Jestli se tak opravdu stane, ukáže až čas.

Uniqa extraliga volejbalistek

Finále: Prostějov – Olomouc 3:0 (3:0, 3:1, 3:1)

O 3. místo: Brno – Olymp 2:0 (3:1, 3:2)

O 5. místo: Slavia Praha – Frýdek-Místek 2:0 (3:2, 3:0)

O 7. místo: Přerov – Ostrava 2:0 (3:2, 3:2)