„Ostrava byla lepší. V prvních dvou setech jsme se nemohli dostat do herního rytmu. I když tam byly některé dobré pasáže, soupeř byl nad námi," přiznal trenér Přerova Libor Gálík.

První dvě sady měly jednoznačný průběh, Ostravanky si v obou vytvořily rychlý náskok, který v pohodě udržely až do koncovek.

Jiný vývoj měl třetí set, od kterého Přerov lehce přeskupil sestavu a využil chyb soupeřek. Sice tak dokázal snížit na 1:2, ale ve čtvrtém dějství přes velkou snahu výhru zopakovat nedokázal.

„Ve třetím setu jsme ten vývoj obrátili. Ostrava nám pomohla i několika nevynucenými chybami. Přes bojovnost ve čtvrtém setu jsme ale na Ostravu nestačili. Byla lepší hlavně v útočné fázi," řekl dále kouč.

Přerovské hráčky tak v těžké elitní skupině nejvyšší soutěže na svou výhru stále čekají. Velký podíl na tom mají i absence klíčových smečařek – Dity Gálíkové a kapitánky Lucie Poláškové. Gálíková už se ale v Ostravě na hříště podívala.

„Celou nadstavbu hrajeme bez dvou smečařek ze základu. Poprvé jsme nyní zkusili Ditu Gálíkovou, která nastoupila po dlouhé pauze, ale ještě to nebylo ono. Po dvou setech jsme ji vystřídali a díky bojovnosti se hra vyrovnala," zmínil se Gálík.

Ten nemá momentálně k dispozici ani jediné libero z kádru, talentovanou Michaelu Vodičkovou. „Máme problémy se sestavou, teď nám chybělo libero, na kterém zaskakuje Kristýna Šťastná. Odehraje tam i play-off, protože musíme zkonsolidovat sestavu," prozradil trenér Přerovanek a odůvodnil i absenci Vodičkové.

„Asi je toho na ni moc. Musíme si o tom promluvit i s ní. Je unavená, protože odehrála taky vše za kadetky a juniorky. Měla i zdravotní problémy. Bohužel, teď už asi nebudeme moct experimentovat, v poslední době toho s námi moc neodehrála," vysvětlil Gálík to, proč mladá hráčka do bojů v play-off s největší pravděpodobností nezasáhne.

Zasáhnout do něj nemusí ani obě smečařky, v Přerově však věří v opak. „Doufáme, že se nám obě smečařky dají do play-off do pořádku, ale je to padesát na padesát," spekuluje trenér Přerova.

Jeho tým odehraje poslední mač před play-off v sobotu od 19 hodin na domácí palubovce proti Olomouci. Pak už je na programu vrchol sezony. Čtvrtfinálovou sérii Zubřice odehrají s jistotou proti pražskému Olympu.

TJ Ostrava – Volejbal Přerov Precheza 3:1 (25:16, 25:15, 18:25, 25:19)

Nejvíce bodů: Toufarová 17, P. Kojdová 15, Zedníková 12 – Svobodová 13, Tomášeková 11, Cebáková 10. Rozhodčí: Bohačík, Kavala. Diváci: 195.

Ostrava: Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Červenková – Kukučová, Kvapilová, Součková, Čuboňová, Urbanová. Trenér: Zdeněk Pommer.

Přerov: Gálíková, K. Kohoutová, Svobodová, Cebáková, Tomášeková, Kubínová, libero Šťastná – Rašková, Šebetovská, L. Kohoutová. Trenér: Libor Gálík.

Tabulka skupiny o 1. – 4. místo

Tabulka