Vladimír Sirvoň, kouč PVK Přerov Precheza, dal příležitost především hráčkám z lavičky, aby si i v mistrovském utkání ověřil jejich kvality. Hosté v Ostravě nakonec prohráli po pětisetové bitvě, vrásky na čelo to však ani jednomu z trenérů nepřivodilo.

Mittal si pojistil sedmou pozici do play-off a Přerov už v poklidu dohrál sezonu.

TJ Mittal Ostrava – PVK Přerov 3:2 (16, 27, –24 ,–22, 7)

Úvodní část hry zcela ovládly domácí volejbalistky. Jasně vyhraný set je však ukolébal a Přerov měl po změně stran dokonce dva setboly. Ostrava však ten svůj třetí proměnila a vedla 2:0. I třetí set se tahal, v závěru však měl Mittal tři mečboly za stavu 24:21.

Hosté ale bojovali do posledního míče a odměnou jim za to bylo pět bodů v řadě, vítězství 26:24 a snížení na 1:2. Ve čtvrté sadě už od začátku tahaly svěřenkyně trenéra Sirvoně za delší konec provazu a zápas tak nasměrovaly do tie-breaku.

Jenže v něm už kralovaly pro změnu hráčky Mittalu, které dovolily svým soupeřkám uhrát jen sedm bodů.

Přerov tak v Ostravě prohrál 2:3 na sety, ale je potřeba tým pochválit za bojovnost, vždyť ve třetím setu za svatu 2:0 pro domácí odvrátil tři mečboly, následně vyhrál dva sety a dovedl utkání do zkrácené páté sady, ta už ovšem byla nad jeho síly.

Utkání po příjezdu zhodnotil přerovský kouč Vlado Sirvoň: „Dal jsem možnost děvčatům, která hrála nejméně v sezoně. Chtěl jsem si je v klidu a bez tlaku otestovat. Do utkání nenastoupila Mihálová, která od utkání s Libercem podává slabé výkony. Méně hrála Kotounová, šanci dostala Tomšíková. Na nahrávce byla Zajícová, která to celkem dobře ustála. Po celý čas hrála Fiedlerová. Dost často se na palubovce objevovala i Dýčková.“

„Ostrava do toho šla naplno, protože k jistotě sedmé pozice musela ještě raději uhrát dva sety. Některé hráčky mě překvapily v kladné slova smyslu, některé naopak. Svůj cíl to ale rozhodně splnilo.“

Volejbalistkám PVK Přerov Precheza tak v letošním ročníku extraligy náleží devátá pozice, těsně před hranicí pádu do první ligy. V jakém složení se tým bude prezentovat v příští sezoně, a kdo jej povede, by se mělo rozhodovat v následujících týdnech.

Sestava PVK Přerov Precheza: Zajícová, Goliášová, Kotounová, Fiedlerová, Nucová, Mrázková, libero Hronová. Střídaly: Tomšíková, Dřímalová, Dýčková.