PVK Přerov Precheza - VK TU Liberec 3:0 (18, 13, 23)

Základní sestava domácích doznala jediné změny, když zraněnou Chromečkovou nahradila Goliášová. Sestava, která dohrávala nešťastný duel ve Šternberku, vstoupila do hry famózně a než se Severočešky rozkoukaly, svítilo na ukazateli skóre 6:1. Pak ale předvedli domácí několik školáckých chyb a umožnili Liberecké univerzitě srovnat na 10:10. Vzápětí rozjely Přerovanky šňůru čtyř bodů v řadě, po níž udržovaly mírné vedení. Za stavu 19:14 bral hostující trenér oddechový čas, ve kterém přiměl své svěřenkyně, aby se pokusily koncovku zdramatizovat. Domácí hráčky svůj náskok ještě zvýšily a bez problému vyhrály první sadu 25:18.

Začátek druhého dějství vyšel lépe Liberci, který i přes špatný příjem vedl v prvním technickém timeoutu o bod. Dokázal také otočit nepříznivý stav 8:10 na 12:10 a zdálo se, že bude ve druhém setu mnohem nebezpečnější. Slušně hrající Vinecká posléze umožnila zkaženým servisem snížení na rozdíl jediného bodu a k čáře na podání se postavila kapitánka Přerova, Hana Kotounová. Severočešky si s jejím plachtícím servisem nevěděly rady, a když už se jim s vypětím všech sil podařilo vrátit míč na druhou polovinu, přišel nechytatelný projektil od Goliášové. Servis si měla možnost Kotounová dobře natrénovat a asi marně vzpomíná, kdy naposledy musela s míčem za čáru čtrnáctkrát v řadě. Přerovskou smršť sice vysokoškolačky v závěru přerušily, ani to ale nezměnilo nic na faktu, že utrpěly ve druhém setu debakl 25:13.

Odevzdaným výkonem se prezentovali hosté na začátku třetí sady a po dalším „rychlíku“ Kotounové vedl Přerov už 13:3. Pod dojmem snadného vítězství ale domácí polevili a představa o pohodovém ukončení zápasu byla za vyrovnaného stavu 22:22 pryč. V dramatickém závěru Přerovanky proměnily druhý mečbol díky zkaženému servisu Neumannové, získaly třetí set v poměru 25:23 a celý zápas vyhrály 3:0.

Sestava PVK Přerov Precheza: Dřímalová, Goliášová, Mrázková, Nucová, Mihálová, Kotounová, libero Kapavíková - Zajícová, Hronová.

"Celý tým dnes byl odhodlaný zvítězit a konečně prolomit černou sérii. Podle toho také vypadaly první dva sety. Vše konečně fungovalo, jak má, což nám přineslo úspěch. Ve třetím setu jsme trošku polevili v koncentraci, což je naší slabinou. Servis nebyl tak razantní a velmi se zhoršila přihrávka. Řekl bych, že celé utkání bylo kopií zápasu ve Šternberku s tou výjimkou, že tentokrát jsme tu koncovku třetího setu zvládli, kdežto ve Šternberku ne," řekl po prvním vítězném utkání přerovský kouč Sirvoň.

Zlepšený výkon vynesl volejbalistkám první výhru a stoupající formu budou moci potvrdit příští týden ve čtvrtek, kdy opět zajíždějí do Šternberka k utkání Českého poháru. Další ligový zápas čeká tým Vladimíra Sirvoně v sobotu 14. listopadu na hřišti Frýdku-Místku. Doma se představí ve čtvrtek 19. listopadu proti účastníkovi ligy mistrů z Prostějova.

MARTIN VOJÁČEK, DAVID KLEIN