Nováček soutěže, jež se zatím nachází na lichotivém šestém místě, přijel s mírnými změnami v sestavě, když nemocnou Markétu Janečkovou nahradila olomoucká Veronika Mátlová.

Na druhé straně přerovskému trenéru Sirvoňovi ze základního kádru nikdo nechyběl a navíc měl k dispozici i dvě nové akvizice Terezu Fiedlerovou a Veroniku Tomšíkovou, které už absolvovaly i čtvrteční utkání v Praze.

Domácí hráčky vstoupily do souboje silně motivované a hned v úvodu ukázaly, kdo bude na hřišti pánem.

„Chtěli jsme vycházet jako vždy z kvalitního servisu. Proto jsme hned od začátku točili postavením. Nucová v úvodu zaznamenala čtyři nebo pět bodů, což družstvo uklidnilo,“ líčí kouč Sirvoň svůj taktický počin.

V úvodních dvou setech Přerovanky soupeřky k ničemu nepustily i díky dobré obraně na síti. „Velmi vzácné pro mě bylo, že jsme hodně míčů zablokovali, a tím jsme podpořili vývoj v náš prospěch,“ pokračoval trenér.

Jeho svěřenkyně dovolily v úvodním setu uhrát Šternberku jen 14 bodů a ve druhé sadě o bod více. Před třetím dějstvím se tedy zdálo, že hráčky Prechezy si jdou pevně za svým cílem. Do poloviny třetího setu byl stav ale spíše vyrovnaný.

Poté však Přerov ze stavu 12:11 odskočil na 17:11 a bylo prakticky hotovo. Děvčata se však v zápětí přesvědčila o tom, že poslední krok je mnohdy ten nejtěžší.

Za stavu 24:15 totiž soupeřkám dovolila odvrátit pět mečbolů. Poté však již stále jednoznačný set dotáhla k zaslouženému a jednoznačnému vítězství v celém utkání.

PVK Přerov Precheza – TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 15, 20)

Sestava PVK Precheza: Kotounová, Nucová, Mihálová, Mrázková, Dřímalová, Goliášová, libero Kapavíková – Hronová, Fiedlerová.

„Bylo to jedno z nejlepších našich utkání v letošní sezoně, které jsme zvládli i po taktické stránce. Šternberk má svou sílu, a to, že se nám podařilo vyhrát takovým rozdílem, tak klobouk dolů před hráčkami. Jedná se de facto o opačný výsledek, jako na Olympu, kde jsme prohráli hladce 0:3. Bylo to jedno z klíčových vítězství, čímž jsme si udrželi odstup od Liberce.“

„Od posledního zápasu loňského roku (pozn. red.: 20. prosince proti juniorským reprezentantkám ČR) byla celá naše příprava zaměřena na tohle střetnutí, což se nám vyplatilo. I nadále se budeme soustřeďovat především na zápasy, které jsou pro nás klíčové. Ostatní utkání budeme brát spíše jako přípravu s možností překvapit,“ řekl závěrem lodivod vítězného celku.

Přerovské volejbalistky teď mají jedno kolo pauzu. Do zápasového kolotoče tak znovu naskočí až ve čtvrtek 28. ledna, kdy od 18 hodin hostí překvapení letošní sezony, průběžně druhý Frýdek-Místek.