První dějství se domácím vůbec nepovedlo. Soupeřky úspěšně zakončovaly své útoky a navíc byly vydatně úspěšné na bloku u sítě, což zákonitě hrálo výraznou roli.

„Vzhledem k tomu, že nám vypadly dvě hráčky ze základní sestavy, tak jsem chtěl nechat hrát nahrávačku Lucii Skřičkovou a od začátku také smečařku Veroniku Nucovou, ale v prvním setu z toho bolely oči, bylo to špatné. Změnilo se to až s návratem Elišky Ticháčkové," pověděl po utkání Leopold Tůma, trenér PVK Precheza.

Přerovské hráčky od druhého setu byly lepší. Začalo se jim dařit jak na přihrávce, tak i při smečích.

„Utkání jsme pojali jako přípravu na sobotní ligový zápas s družstvem SG Brno. Jdeme si zahrát ještě další zápas a pak nás čeká s velkou pravděpodobností Prostějov," nastínil předpoklad.

„Soupeře se nám podařilo zatlačit servisem. Tím jsme jim nedovolili hrát jejich oblíbenou taktiku středem a smečařky už to zkrátka neutáhly," prozradil jeden z klíčových taktických záměrů kouč Tůma. V závěru čtvrté sady se zaskvěla dobrým podáním Dedíková. Hostující trenérka Alexandra Dedková si ještě za stavu 21:18 vzala oddechový čas, ale ani tento taktický manévr volejbalistky Přerova nezastavil.

„Samozřejmě s výsledkem 3:1 jsem spokojený, hlavně, že se nám už žádná hráčka nezranila," dodal závěrem.

PVK PRECHEZA – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:1 (-15, 22, 22, 21)

Přerov: Kohoutová, Mátlová, Skřičková, Nucová, Dedíková, libero: Radivojevičová. Střídaly: Gambová, Ticháčková, Rosenbergerová. Trenér: Leopold Tůma.

Odvetný duel se hraje na palubovce Frýdku-Místku ve čtvrtek 22. listopadu. Vítěz pak v semifinále poháru vyzve pravděpodobně družstvo Prostějova.

Další utkání Uniqa extraligy čeká hráčky Přerovského volejbalového klubu už v sobotu, kdy na své palubovce od 18 hodin vyzvou SG Brno, aktuálně poslední tým soutěže.