VK TU Liberec - PVK Přerov Precheza 3:2 (-15, 22, -19, 22, 12)

Přerovské volejbalistky měly skvělý vstup do utkání, vyhrály první sadu a svým soupeřkám dovolily zaznamenat jen patnáct bodů. Liberec po změně stran vyrovnal, Precheza však šla opět do vedení 2:1 na sety.

Domácí hráčky se ale dokázaly vzchopit a hlavně v útoku byly odvážnější. „Ve čtvrtém a pátém setu jsme měli již větší sebevědomí do útočení,“ tvrdí liberecký trenér Luboš Bednář. Volejbalistky Technické Univerzity tedy vyrovnaly a šlo se do tie-breaku. Ve zkrácené hře si již domácí celek nenechal vítězství sebrat a dovedl utkání ke zdárnému konci, což mu zajistilo šestou pozici.

Ve čtvrtfinále play-off tak narazí na Olomouc. Sestava PVK: Kotounová, Goliášová, Mrázková, Dobrá, Dýčková, Zajícová, libero Kapavíková - Chromečková, Hrabalová - Dřímalová.

„Zápas jsme začali dobře. Poté jsme však polevili v koncentraci a pozornosti. Dovolili jsme soupeři, aby se rozehrál, a ten toho využil. Směle a bez zábran poté dovedl utkání k zaslouženému vítězství,“ konstatoval po střetnutí přerovský lodivod Juraj Mišík.

I když Precheza prohrála, má před posledním kolem stále šanci na sedmou příčku, jelikož Slavia Praha také zaváhala. Oba celky tedy mají pořád stejný počet bodů, přičemž Přerov má o jeden set lepší skóre.

Slavia hraje poslední utkání doma v pražském derby proti Olympu a Přerov nastoupí rovněž v domácím prostředí proti druhému Brnu.

Utkání začíná v sobotu 14. února od 18 hodin.