I když se z výhry 3:2 radovaly domácí volejbalistky, vítězství z přípravného utkání není zase až tak podstatné. Oba celky se před zápasem dohodly, že odehrají pět setů, aby měli trenéři dostatek času vyzkoušet různé herní varianty.

Na palubovce se vystřídaly všechny hráčky obou týmů a přerovská Precheza hrála od třetího setu vždy v jiné sestavě. Ti nejvěrnější fanoušci, kteří se přišli na střetnutí podívat, si jistě všimli nové tváře v přerovské sestavě, jejíž jméno zatím zůstává v tajnosti.

„Máme v úmyslu angažovat novou hráčku, zapojili jsme ji už do hry a zdá se být přínosem. Jméno vám ale sdělit ještě nemohu,“ konstatoval Antonín Tománek, manažer přerovských volejbalistek.

Domácí hráčky dostaly v přípravném utkání konkrétní úkoly a pokoušely se je splnit především s úspěchem na servisu. Patrné bylo také zlepšení v poli, takže vedení PVK může být po vítězství 3:2 spokojené.

Olomoucký trenér Jiří Teplý dal také příležitost všem hráčkám, ovšem tu nejdůležitější, dirigentku hry nahrávačku Gregorovou, nechal doma, což bylo pro tým výrazné oslabení.

I v domácím mančaftu se na postu nahrávačky alespoň na část hry objevila náhradnice Zajícová a podle slov trenérů je příjemně překvapila.

Nyní, v sobotu 6. prosince čeká přerovské volejbalistky obrovsky těžké a pro diváka zcela jistě atraktivní utkání, když do Přerova přijede lídr soutěže a dosud neporažený tým Prostějova, který hraje v letošní sezoně také Ligu mistryň. Utkání začíná v sobotu od 18 hodin v hale SK Přerov.