Odvetné utkání mělo být víceméně jen formalitou. Kouč Tůma již po domácím střetnutí avizoval, že dá výraznější prostor i hráčkám ze širšího kádru, a tak se i stalo.

První dvě sady se rozhodovaly až v koncovkách. Tu úvodní vyhrály domácí hráčky a následující pro změnu Přerovanky.

Jednotlivé sety byly jako na pomyslné houpačce. Ten třetí ovládly hráčky Sokola, které dovolily soupeřkám uhrát pouze šestnáct bodů.

Následující sadu ovládly Přerovanky. Definitivní rozhodnutí padlo v páté sadě. Triumf sice slavili frýdecké volejbalistky, ale na postup jim to nestačilo. Do dalšího kola jdou hráčky Přerovského volejbalového klu­bu.

„Zápas jsme brali víceméně jen jako přípravu na sobotní mistrovský duel. Dal jsem tak příležitost nahrávačce Lucii Skřičkové a Veronice Nucové," prozradil Leopold Tůma, trenér PVK Precheza Přerov.

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – PVK PRECHEZA 3:2 (20, –21, 16, –15, 13)

Sestava Přerova: Kohoutová, Mátlová, Skřičková, Gambová, Dedíková, libero: Radivojevičová, Rosenbergerová. Střídaly: Ticháčková, Nucová. Trenér: Leopold Tůma.

Už v sobotu čeká hráčky Přerova další zápas Uniqa extraligy. V rámci programu devátého kola zavítají na palubovku aktuálně v tabulce pátého KP Brno.