TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Precheza 3:0 (23, 15, 23)

Jednalo se už o čtvrtý zápas bez zraněné první nahrávačky Soni Novákové, na jejímž postu se už zabydlela mladá Lucie Skričková. „Tlak na svou osobu zvládá dobře. Kvalita a zkušenost je však na straně Novákové. Má vysoký blok a to nám chybí. Stoupla by nám s ní výkonnost,“ pověděl trenér PVK Vladimír Sirvoň.

V týdnu se na tréninku navíc zranila kapitánka Dita Gáliková, která si zlomila malíček, avšak ve Frýdku nastoupila. Podobně dopadla i smečařka Kristýna Šťastná. Tu kouč vytáhl z juniorek společně s nahrávačkou Denisou Kavkovou. A aby toho nebylo málo, tak Monika Dedíková naskočila do zápasu přímo z postele s vysokými teplotami.

Nicméně úvodní set nebyl špatný. Přerov si vybudoval luxusní vedení 18:23 a vše nasvědčovalo tomu, že půjde do vedení. Jenže chyba lávky. Domácí hráčky zaznamenaly sedm bodů v řadě, vývoj otočily a zvítězily 25:23.

„Koncovka nám hrubě nevyšla, což mělo velký dopad na druhý set. To je ale bohužel normální, to se stává,“ řekl Sirvoň ke druhému dějství, které jasně opanoval soupeř a zvítězil o deset bodů.

Ve třetím setu se PVK vzpamatoval a v koncovce vedl 20:22. Od tohoto stavu už ale zaznamenal pouze jediný bod a prohrál stejně jako v první sadě 25:23. Celkově tedy 3:0.

„Je to zbytečná porážka, minimálně dva sety jsme mohli vyhrát. Musím se ovšem za hráčky postavit, protože opravdu bojují. Zápasy nevypadají tak odevzdaně jako v závěru minulé sezony,“ snaží se kouč Vladimír Sirvoň i přes porážku hledat pozitiva na výkonu svého týmu.

„Nejsme ale holt kompletní, máme o jednu klíčovou hráčku ze základu méně a to je znát,“ dodal přerovský lodivod.

Sestavy

TJ Sokol Frýdek-Místek: Frigmanská, Orlovská, Mazurová, Kojdová P., Kojdová H., Závodná, libero: Spáčilová. Střídaly: Cidlíková, Pavelková, Holišová. Trenérka: Alexandra Dedková.

PVK Precheza: Skřičková L., Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, libero: Dedíková. Střídala: Kouhoutová. Trenér: Vladimír Sirvoň.

Další boj o extraligové body čeká Přerov už v sobotu, kdy nastoupí od 17 hodin v Praze na Slavii.

Uniqa extraliga volejbalistek

7. kolo: Frýdek-Místek – Přerov 3:0, Ostrava – Slavia Praha 0:3, SG Brno – Olomouc 0:3, Šternberk – Prostějov 0:3, Olymp Praha – KP Brno 3:0.