„Dobře jsme servírovali a potom jsme i dobře zablokovali. Dostali jsme soupeře pod tlak, nemohl se moc dostat přes síť. Mohlo to být z naší strany lepší, ale tři body z venku jsou důležité," zhodnotil mač trenér Olomouce Jiří Teplý.

Jeho svěřenkyně si připsaly třetí výhru za tři body, začátek pátečního utkání ale zdaleka nebyl podle jejich představ. Přerov se dostal dokonce do vedení 11:3 a sadu už kontroloval.

„Do utkání jsme vstoupili hodně špatně, jako bychom nevěřili, že už se hraje. Soupeř se dostal do vedení a my jsme byli pod tlakem. Nám trvalo, než jsme se z toho dostali. Bylo to v křeči, takže je dobře, že i takový zápas jsme dovedli do vítězného konce," myslí si Teplý.

V dalších dvou setech už jako by na palubovce hrály jiné hostující volejbalistky. Tři sety získaly suverénně 25:13, 25:18 a 25:15.

„Celý zápas jsme docela dobře dodržovali taktiku, ale bohužel jsme od druhého setu přestali přihrávat. Bylo to ještě horší než v Ostravě, přestože jsme se na to soustředili. Chybí tam trošku sebevědomí a potom padáme a nedokážeme se do toho vrátit, musíme s tím něco udělat," mrzelo trenéra Přerovanek Libora Gálíka.

Utkání dle něj rozhodl hlavně špatný příjem zubřic. „Bylo to opravdu o tom příjmu. My jsme dostali devatenáct es, to je skoro jeden set. To se ani moc nedá hodnotit, jinak jsem docela spokojený. Samozřejmě tam nějaké chyby byly, ale to pramenilo ze špatné nahrávky," uzavřel Gálík.

Volejbal Přerov – VK UP Olomouc 1:3 (18, –13, –18, –15)

Nejvíce bodů: Svobodová 12, K. Kohoutová 10, Gálíková 9 – Michalíková 18, Čutuk 17, Orvošová 11.

Rozhodčí: Bohačík, Topolánek. Diváci: 150.

Přerov: K. Kohoutová, Yancyová, Svobodová, Gálíková, Zatloukalová, libero Zajícová – Šádková, Ticháčková, Stavinohová. Trenér: Libor Gálík.

Olomouc: Orvošová, Michalíková, Čutuk, Dudová, Dedíková, Strušková, libero Sain – Přibylová, Sajdová, Košická. Trenér: Jiří Teplý.